W siedzibie firmy Bramex w Bajdach zorganizowany został briefing prasowy przed finałem Międzynarodowego Pucharu Polski STRONGMAN, który w najbliższą niedzielę odbędzie się na stadionie przy ul. Legionów 1 w Krośnie.
Już w najbliższą niedzielę (3 września) na stadionie Karpat przy ul. Legionów 1 w Krośnie odbędzie się wielki finał Międzynarodowego Pucharu Polski STRONGMAN. Początek planowany jest na godzinę 14:00.

Dzisiaj (31 sierpnia) w nowoczesnym showroomie firmy Bramex w Bajdach (jeden ze sponsorów zmagań) zorganizowana została konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano szczegóły niedzielnej imprezy organizowanej przez Federację StrongMAN Team Poland.

Jarosław Nowacki, prezes federacji StrongMAN Team Poland poinformował, że podczas niedzielnego finału zaplanowano sześć konkurencji, w tym między innymi przeciąganie TIR-a, załadunek tzw. taczek i przewiezienie ich na dystansie 20 metrów w jak najszybszym czasie.

- Będzie można też zobaczyć przerzucanie czterech pali ważących od 180 do 30 kilogramów, załadunek schodów o wadze 225, 255 i 275 kilogramów. Ponadto każdy z zawodników będzie musiał wycisnąć nad głową jak najwięcej razy platformę ważącą 160 kg - poinformował Jarosław Nowacki.

Finał Pucharu Polski STRONGMAN w Krośnie

W wielkim finale wystartuje sześciu zawodników z Polski i Czech. Jednym ze strongmanów będzie Kacper Orzechowski.

- Po ostatnich zawodach w Jarocinie mieliśmy kilka treningów już na sprzęcie, który będziemy mieli do dyspozycji w Krośnie. Myślę, że efekty będzie można zobaczyć w niedzielne popołudnie - powiedział Kacper Orzechowski.

Uczestniczący w konferencji Wiesław Wójtowicz, właściciel firmy Bramex, sponsor zawodów potwierdził, że angażowanie się w sponsoring sportowy nie jest dla firmy niczym nowym. Po wparciu drużyny żużlowej Wilki Krosno Bramex zaangażował się we współpracę z organizatorami Pucharu Polski STRONGMAN.

Finał Pucharu Polski STRONGMAN w Krośnie

Gościem specjalnym dzisiejszej konferencji była także Katarzyna Nowacka, zawodniczka Bikini Fitness, która pojawi się również w niedzielę na stadionie przy ul. Legionów 1 w Krośnie.

Patronat nad imprezą, której gościem specjalnym będzie również Robert Burneika, sprawuje Miasto Krosno, a współorganizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie.

Wstęp na zawody jest bezpłatny.

~Bambo

03-09-2023 11:08 18 15

Jaki plan na dzisiejszy dzień z tym finałem bo pogoda dramatyczna???
Odpowiedz

~Coo

01-09-2023 19:58 17 15

To polski czy międzynarodowy ten puchar wreszcie?
Odpowiedz

~art

01-09-2023 19:29 20 15

Pamiętajcie, że zawody o Puchar Polski STRONG BOY odbyły się już w Krośnie. Zawody w randze Pucharu Polski dla szkół średnich zorganizował P. Krzysztof Gierlasiński nauczyciel ZSP Nr 2.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.