Starostwo Powiatowe w Krośnie wzięło udział w 12. edycji Narodowego Czytania. Przed siedzibą przy ulicy Bieszczadzkiej czytano fragmenty "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.
"Narodowe Czytanie" to ogólnopolska akcja zainicjowana w 2012 roku przez byłego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Prezydent Andrzej Duda kontynuował akcję, w tym roku odbywa się jej 12. edycja a tegoroczną lekturą jest "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

Narodowe czytanie przed starostwem

W akcję włączają się urzędy, szkoły, biblioteki i ośrodki kultury zapraszając przedstawicieli władz państwowych, władz lokalnych, instytucji, służb mundurowych i szkół. Do akcji włączyło się Starostwo Powiatowe w Krośnie organizując w piątek 8 września publiczne czytanie "Nad Niemnem" przed swoją siedzibą.

Narodowe czytanie przed starostwem

Po odczytaniu przez starostę Jana Pelczara okolicznościowego listu Prezydenta RP Andrzeja Dudy zachęcającego do wspólnej lektury, fragmenty "Nad Niemnem" czytali kolejno: radna sejmiku Joanna Bril i dyrektor Centrum Usług Wspólnych Powiatu Krośnieńskiego Renata Piękoś, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Krośnie Regina Chrzanowska i wicestarosta krośnieński Andrzej Guzik, Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Krośnie Marta Błaż-Półchłopek i przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego Andrzej Krężałek, starosta krośnieński Jan Pelczar i przedstawicielka RDLP w Krośnie dr Magdalena Misiorowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krośnie podkom. Paweł Buczyński, siostra felicjanka Anna Płoszczyca z DPS w Iwoniczu i przewodniczący sejmiku województwa Jerzy Borcz, proboszcz parafii św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli w Krośnie ks. Jan Bielec i poseł Piotr Babinetz, przedstawiciele Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie Katarzyna Grela i Gabriel Gonet, dyrektor - etatowy członek Zarządu Powiatu Krośnieńskiego Monika Subik i Stanisław Kubicki, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie Agnieszka Zygarowicz-Pelczar i dyrektor Domu Pomocy Społecznej Zakonu Bonifratrów w Iwoniczu Tomasz Półchłopek, dyrektor Domu Dziecka w Długiem Monika Nowak i st. asp. Grzegorz Zawada z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie, a także uczniowie ZSGH z Iwonicza-Zdroju i ZS oraz LO w Jedliczu.

Narodowe czytanie przed starostwem

Narodowemu czytaniu towarzyszyła inscenizacja przygotowana przez uczniów LO w Jedliczu. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Łęczanie z Łęk Dukielskich. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć (relacja wideo: Czytali "Nad Niemnem"):

~Zetas

12-09-2023 06:02 1 1

~Dziadek~Janek ...najbliższe wybory i wygrana PIS sprowadza Was na ziemie, zweryfikują ta Wasza bujna internetowa wyobraźnię biedaczyska jedne
Odpowiedz

~dziadek

10-09-2023 20:34 3 0

Tobie mieszkaniec, to chłopie qrna nic nie pasuje. Zamknij się w chałupie i siedź na doopsku, aż zapuścisz korzenie.
Odpowiedz

~Janek

10-09-2023 14:01 1 1

~Mieszkaniec, ~Okol, ~Nie czytam bzdur
Biedaczyska z was. Macie przeraźliwie maleńki światek, w którym zamknęliście się i wegetujecie. Takie psy ogrodnika: same nie wezmą, drugiemu nie dadzą. Gdybyście chociaż milczeli. Ale nie! Wy wolicie chwalić się publicznie swoją głupotą.
Odpowiedz

~Eva

09-09-2023 19:04 10 4

Brawo za to ,że Krosno dołączyło do tej inicjatywy. Nikt nie ucierpiał z tego powodu, ponieważ czytano poza godzinami pracy." Nad Niemnem " to pięknie opisany kawałek naszego życia z tamtych lat. Ech ....
Odpowiedz

~JPII

09-09-2023 14:50 0 1

Takie akcje powinne realizować szkoły albo biblioteki a nie starostwa. Takie jest moje zdanie.
Odpowiedz

~Mieszkaniec

09-09-2023 14:19 3 17

Tyle problemów dookoła a oni sobie książki czytaja w godzinach pracy ale co się dziwić ostatnio w godzinach pracy w Urzędzie Miasta Krosna na Lwowskiej lodami się delektowali na parterze
Odpowiedz

~apis

09-09-2023 11:58 2 7

Duda i kaczyści niech sobie lepiej Konstytucję przeczytają
Odpowiedz

~Mannn

09-09-2023 09:55 1 1

Im ta książka w ręce tak po prawdzie to wcale nie pasuje.
Odpowiedz

~Okol

08-09-2023 19:20 6 18

Dlaczego Ci ludzie nie zajmują sie pracą? Tylko glupotaminsie zajmuja. Rozpasione samorzady
Odpowiedz

~Nie czytam bzdur

08-09-2023 18:11 4 17

Szkoda czasu na takie bzdety. Lepiej zrobić kilometry na rowerze.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.