Blisko 30 osób wystartowało w 11. już edycji rajdu mającego propagować ideę honorowego dawstwa krwi i szpiku kostnego. Trasa wiodła z Krosna do Przybówki (gm. Wojaszówka).
Około 35 kilometrów liczyła trasa tegorocznego XI Rajdu Rowerowego Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego. Tradycyjnie już na tą cykliczną imprezę zaprosili prezydent miasta Krosna, wójt gminy Wojaszówka, Krośnieńskie Towarzystwo Cyklistów KTC Krosno oraz prezes Polskiego Czerwonego Krzyża w Krośnie.


W tym roku z zaproszenia organizatorów skorzystało blisko 30 osób. Na płycie krośnieńskiego rynku powitali ich wiceprezes PCK w Krośnie Zbigniew Machowski i wójt gminy Wojaszówka Sławomir Stefański. Uczestnicy rajdu przejechali z krośnieńskiego rynku, ulicami Piłsudskiego, Okrzei, Białobrzeską, następnie przez Odrzykoń, Bratkówkę, Wojkówkę, Łączki Jagiellońskie, Łęki Strzyżowskie do Przybówki. Tam też odbyło się podsumowanie rajdu.


Przejazd zabezpieczali funkcjonariusze z KMP w Krośnie oraz druhowie z OSP Ustrobna.


~Bobik

11-09-2023 09:36 4 6

Gdyby nie KTC Krosno, to uczestników można policzyć na palcach u jednej ręki. Pan wój daje świetny przykład jadąc skuterem na RAJDZIE ROWEROWYM!!!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.