19 lat temu, 8 września 2004 roku doszło do pożaru wieży kościoła parafialnego w Rymanowie. Akcja gaśnicza trwała 10 godzin.
W środę, 8 września 2004 roku po godz. 13 Komenda Miejska PSP w Krośnie odebrała sygnał o pożarze wieży kościoła parafialnego w Rymanowie. Na miejsce skierowano zastępy PSP i OSP, w tym podnośnik i beczkowóz z wodą.

Na miejscu okazało się, że pali się drewniany, najwyższy segment wieży obity blachą miedziowaną. Ogień znajdował się wewnątrz konstrukcji, co bardzo utrudniało akcję gaśniczą. Działania gaśnicze z podnośnika polegały na schładzaniu wieży i pojawiających się zarzewi ognia. Na dwóch ostatnich kondygnacjach wieży prowadzone były działania gaśnicze od wewnątrz. Strażacy pracowali w ekstremalnych warunkach, w wysokiej temperaturze, ogromnym zadymieniu i na małych powierzchniach. Po pewnym czasie z palącej się wieży odpadła kopuła z krzyżem.

Tragedia pod Rymanowem, nie żyje dwóch 18-latków
Akcja gaśnicza zakończyła około godziny 23. Na noc na miejscu pozostały jeszcze dwie jednostki OSP. Teren wokół kościoła świetlały reflektory. Przygotowane były też linie gaśnicze na wypadek pojawienia się ognia.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.