9 września w Chorkówce odbyła się kolejna już edycja Narodowego Czytania. Wydarzenie, odbywające się pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zebrało przedstawicieli lokalnej społeczności.
Dzieło Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem" czytali: Grzegorz Węgrzynowski Wójt Gminy Chorkówka, Małgorzata Wierdak Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce, Gabriela Nizianty Dyrektor Centrum Usług Oświatowych w Chorkówce, Adam Łukaszewski Radny Rady Gminy Chorkówka i Komendant Gminny ZOSP RP w Chorkówce, Anna Szydło Dyrektor Niepublicznego Przedszkola "Misiowo" w Chorkówce, Katarzyna Jagieło członkini Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Żeglce "Że chcę" oraz Agata Munia przewodnicząca KGW Kopytowa - Stanowiska.

Narodowe Czytanie w Chorkówce

Na scenie wystąpił także Zespół Dziecięco-Młodzieżowy "Zazula", członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Żeglce "Że chcę" oraz grupa artystyczna działająca przy tym stowarzyszeniu w składzie Olga Matys, Anna Łopatkiewicz, Magdalena Dubis, Wojciech Wityński, Michał Frużyński w towarzystwie pracowników GCKCiB Bogusława Packa, Karoliny Maciejczyk i Katarzyny Kozubal.

Narodowe Czytanie w Chorkówce

Dla najmłodszych uczestników wydarzenia przewidziano kącik artystyczny a dla wszystkich przygotowano wystawę prac członków Krośnieńskiego Kółka Fotograficznego "Kuźnia Światła". Odbył się także quiz wiedzy o Elizie Orzeszkowej. Rękodzielnicy Grażyna Boczar-Wolańska, Grażyna Dziadosz oraz Beata Buczek zaprezentowały swoje umiejętności, prezentując własnoręcznie przygotowany wyroby.

Narodowe Czytanie w Chorkówce

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Chorkówki:

~mieszkaniec

13-09-2023 07:03 2 20

I co z tego Narodowego Czytania wynika? Polska jest nadal w czołówce krajów, w których czyta się najmniej książek. Szkoła skutecznie zniechęca do czytania, bo wałkuje się od lat te same książki, najnudniejsze z możliwych. Może by tak uruchomić budki z książkami w gminie? Nie czytanie książek to ubóstwo językowe, myślowe i słaba ortografia. Biblioteki w gminie świecą pustkami, najwyższy czas to zmienić a nie tylko ogłupianie dzieciaków dożynkami, festynami i innymi zabobonami. 21 wiek mamy.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.