W minioną sobotę w Jedliczu odbył się piknik parafialny.
Moc atrakcji, piękna słoneczna pogoda, występy artystów oraz przepyszna kuchnia to wszystko czekało na gości podczas sobotniego Pikniku Parafialnego w Jedliczu. Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonał proboszcz parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Antoniego ks. Tadeusz Dec, który po wspólnej modlitwie zaprosił uczestników do wspólnej zabawy.

W części artystycznej wystąpiły Zespoły Śpiewacze: Kamratki, Magnolia oraz Jarzębina. Wyjątkowy kunszt artystyczny zaprezentowały dzieci z Niepublicznego Przedszkola im. św. Jana Pawła II i Matki Anny Kaworek w Jedliczu oraz działającej przy parafii Scholi. Występy młodych artystów wywołały spory aplauz wśród zgromadzonej publiczności.

piknik parafialny w Jedliczu

Podczas gdy na scenie odbywały się popisy wokalne, na pobliskim boisku sportowym trwała rywalizacja sportowa. Wśród licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów uwagę przyciągał balon na ogrzane powietrze, za pomocą którego można było wznieść się do góry. Najmłodsi mieli okazję poszaleć na dmuchanej zjeżdżalni i kulach wodnych. Na starszych uczestników pikniku czekała licytacja przedmiotów oraz fanty z okazałymi nagrodami. Tego dnia można było spróbować przepysznej grochówki oraz kiełbasek z grilla, a na gości czekały przeróżne wypieki i ciasta oraz ciesząca się dużą popularnością kuchnia regionalna.

piknik w Jedliczu

Jedną z niespodzianek przygotowanych z myślą o milusińskich była przejażdżka ciuchcią, która przemierzała ulice Jedlicza. Niezawodni druhowie zaprezentowali pokaz strażacki, podczas którego dzieci z bliska mogły podziwiać strażaków w akcji, a wisienką na torcie była kąpiel w specjalnej bezpiecznej pianie oraz przejażdżka prawdziwym wozem strażackim.

Piknik śmiało można uznać za udany, o czym najdobitniej świadczyły uśmiechy na twarzach zgromadzonych gości. Dochód z wydarzenia przeznaczony został na budowę kościoła filialnego Długie-Poręby.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.