Raper Tau zaśpiewał z jednym z fanów, Lexy Chaplin dostała różę od ks. Sebastiana Picura, a Mateusz Ziółko wykonał jeden utwór ze specjalną dedykacją - "Festiwal Mocy" dostarczył niezapomnianych wrażeń, a w wydarzeniu wzięło udział około 2 tysięcy uczestników. Impreza odbywała się u michalitów w Miejscu Piastowym, w dniach 15-17 września.
Oderwać młodzież od komórki, laptopa, internetu i skupić ich uwagę na dobrych treściach jest naprawdę trudno. Jednak organizatorom "Festiwalu Mocy" ta sztuka się udała. W wydarzeniu organizowanym przez michalitów w Miejscu Piastowym, w szczytowym momencie uczestniczyło około 2 tysięcy młodych ludzi, a niektórzy uczestnicy przejechali z odległych rejonów Polski, m.in. z Torunia, Gdańska, Warszawy czy Gniezna.

Podczas imprezy doszło do kilku spontanicznych i przełomowych momentów: TikTokera i influencerka Lexy Chaplin podczas Gali Walki Duchowej przyznała, że obecnie takową właśnie toczy. Ks. Sebastian Picur, czyli tzn. "ksiądz z TikToka, który towarzyszył jej w tym panelu oświadczył, że odprawi w jej intencji mszę świętą i zapytał publiczność, kto włączy się w modlitwę za Lexy. Odzew był natychmiastowy i olbrzymi - nie sposób było zliczyć rąk podniesionych w górę. Chwilę wcześniej, podczas popularnego "Face to Face", influencerka niespodziewanie otrzymała od ks. Picura piękną różę.

Festiwal Mocy w Miejscu Piastowym

Tau pod koniec swojego koncertu zaprosił na scenę jednego z fanów i razem wykonali jeden kawałek muzyczny rapera, ale najpierw na oczach całego tłumu zrobili kilkadziesiąt pompek. Mateusz Ziółko na prośbę grupki uczniów wykonał utwór ze specjalną dedykacją dla ich nauczycielki.

Tłumnie zgromadzona młodzież chętnie bawiła się również przy piosenkach popularnego zespołu chrześcijańskiego "niemaGOtu", a wielkie wrażenie na zebranych zrobiło świadectwo, jakim podzielił się bokser Tomasz Adamek. Całe wydarzenie poprowadziła gwiazda TVP i "Pytania na śniadanie" Marta Surnik.

Festiwal Mocy w Miejscu Piastowym

Po każdym występie była możliwość zrobienia zdjęcia z idolem i uzyskania autografów - kolejki liczyły po kilkaset osób. W programie były również Eucharystie, adoracje, impreza taneczna i spotkania w grupach.

"Festiwal Mocy" jest rozszerzeniem corocznego Michalickiego Spotkania Młodych. Zobacz zdjęcia:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.