MKS Krosno po raz kolejny włącza się w obchody Dnia Bez Samochodu. W piątek, 22 września br. przejazdy autobusami będą bezpłatne dla wszystkich pasażerów.
Dzień Bez Samochodu obchodzony jest w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, który w tym roku odbywa się pod hasłem "Oszczędzaj energię" i trwa od 16 do 22 września br.

Organizatorzy kampanii zainicjowanej przez Komisję Europejską w 2002 r. chcą zachęcić mieszkańców do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków transportu, czyli np. chodzenia pieszo, jazdy na rowerze lub hulajnodze, korzystania z komunikacji miejskiej czy modnego ostatnio car-poolingu.

Spółka MKS Krosno poinformowała, że promując zbiorową komunikację miejską, aktywnie włącza się w obchody Dnia Bez Samochodu i zapowiada, że 22 września 2023 r. przejazdy krośnieńskimi "emkaesami" będą bezpłatne dla wszystkich pasażerów.

- Włączając się do tej akcji chcemy uwrażliwiać na działania związane z ekologią. Nasza komunikacja publiczna dysponuje autobusami w większości ograniczającymi emisję spalin. Dzięki pozyskanym środkom z Unii Europejskiej w niedługim czasie zamierzamy zakupić nowe autobusy elektryczne, które zasilane będą również energią pochodzącą z powstającego przy ul. Sikorskiego bloku energetycznego - powiedział prezydent Krosna Piotr Przytocki.

Akcja została zorganizowana na zlecenie Gminy Miasto Krosno.

~Piorón

20-09-2023 10:37 7 17

Eko moda =potężna drożyzna.
Odpowiedz

~chłopek roztropek

20-09-2023 10:11 11 18

Za darmo to można wpier.... dostać. Zapłacą wszyscy mieszkańcy.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.