Do groźnego wypadku doszło w czwartkowe przedpołudnie w Moderówce. Najprawdopodobniej kierujący Seatem zagapił się i najechał na tył poprzedzającego go Daewoo. Cztery osoby trafiły do szpitala.
Do wypadku doszło po godz. 11:00 na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Moderówka (Gmina Jedlicze).

Z powodu awarii na pasie w kierunku Jasła zatrzymał się samochód osobowy ciągnący przyczepę. Jego kierowca nie mógł uruchomić silnika i na czas usunięcia awarii za przyczepą ustawił trójkąt ostrzegawczy. W pewnym momencie przed trójkątem zatrzymał się Daewoo Lanos aby przepuścić samochody jadące w kierunku Krosna. W jego tył z dużą siłą najechał Seat Ibiza na holenderskich numerach rejestracyjnych. Jego kierujący najprawdopodobniej zagapił się ponieważ na jezdni nie było żadnych śladów hamowania.

Kierujący Seatem oraz trzy osoby podróżujące Daewoo, w tym mały chłopiec podróżujący w foteliku, trafiły do szpitala. W akcji ratunkowej wzięły udział cztery karetki pogotowia, straż pożarna oraz policja.
Na czas działań ratowniczych droga krajowa nr 28 była całkowicie zablokowana. Po odwiezieniu poszkodowanych do szpitala ruch odbywał się wahadłowo.

Utrudnienia potrwały do godz. 14:00.

Udostępnij ten artykuł znajomym: