Na scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbyła się we wtorek (26 września) premiera spektaklu "Next-ex". Komedię Juliusza Machulskiego wystawił Szkolny Teatr "Marysia" z I LO w Krośnie.
W bohaterów sztuki Juliusza Machulskiego wcielili się uczniowie "Kopernika": Aleksander Korobczenko, Zuzanna Bernacka, Karolina Zabawa, Błażej Ćwiąkała, Franciszek Guzik i Anika Koba. W przygotowanie zaangażowana była również Emilia Pelczar.

Next-ex w Krośnie

Spektakl wyreżyserowała nauczycielka języka polskiego Gertruda Dynowska-Trybus.

- Jest to nasza 14 sztuka w 22-letniej historii działalności teatru. W tym roku zdecydowaliśmy się na współczesną kreację. Z inicjatywą wyszli jak zwykle uczniowie, to oni poddają pomysł i chcą wspólnie pracować. Przygotowania trwały blisko rok a dzięki przychylności dyrektor RCKP możemy wystawić go na scenie przed dużą publicznością - mówi Gertruda Dynowska-Trybus.

Next-ex w Krośnie

Publiczność oklaskiwała aktorów na stojąco, a owacjom nie było końca.

Next-ex w Krośnie

Sztuka Juliusza Machulskiego "Next-ex" z przymrużeniem oka ukazuje trudności młodzieży w spełnianiu wymagań rodziny dotyczących idealnego partnera życiowego. Córka jedynaczka prezentuje swoim rodzicom kolejnych narzeczonych. Niemniej jednak przez lata żaden z przedstawianych kandydatów nie zdołał zadowolić krytycznych rodziców, wskutek czego każdy z nich szybko zdobywa miano "next-ex".

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.