Zbliżające się wybory wzbudzają mnóstwo emocji, sprzyjają też pojawianiu się wielu, nieprawdziwych informacji. Jedną z nich zdementowała właśnie Państwowa Komisja Wyborcza, wydając oficjalny komunikat w sprawie. O czym mowa?
Fałszywe informacje dotyczą spiętych kart do głosowania. Aktualne wybory w kraju dotyczą sejmu, senatu oraz referendum ogólnego. Spięte karty miałyby oznaczać przymus oddania głosu we wszystkich trzech sferach. Na stronie gov.pl pojawił się jednak komunikat, który temu zaprzecza.

Oddanie głosu nie jest obowiązkiem, lecz prawem obywatela, któremu przysługuje świadomy wybór. Karty nie będą złączone, wyborca zadecyduje o tym, czy chce oddać 3 głosy, czy nie jest zainteresowany pełnym głosowaniem. Karty wydawane będą przez obwodowe komisje wyborcze zgodnie z zapotrzebowaniem głosujących.

Wybory odbędą się 15 października. Do 12 października wciąż jest szansa na złożenie wniosku o czasową zmianę miejsca do głosowania, dla osób, które w tym czasie będą znajdować się poza miejscem zamieszkania. Więcej tutaj: Głosowanie poza miejscem zamieszkania - jak to zrobić?

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.