Na terenie Gminy Korczyna świętowano uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku, w radosne świętowanie tego dnia włączyło się również Przedszkole Samorządowe im. Misia Uszatka w Korczynie.
Jak każdego roku Dzień Edukacji Narodowej był uroczyście obchodzony w każdej ze Szkół Podstawowych na terenie Gminy Korczyna. W tym roku, w radosne świętowanie tego dnia włączyło się również Przedszkole Samorządowe im. Misia Uszatka w Korczynie. To właśnie w tej placówce, a także w Szkole Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Korczynie w uroczystym apelu uczestniczył Wójt Gminy Korczyna Jan Zych.

przedszkolaki z Korczyny

W roku 2023 Nagrodami Wójta Gminy wyróżnieni zostali dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele przedszkolni i szkolni oraz pracownicy oświaty. Wyróżnienia wręczył wójt Jan Zych.

Otrzymali je:
- Elżbieta Hawrot - nauczyciel SP Krasna
- Justyna Grochowska - nauczyciel SP Iskrzynia
- Agata Rękas - nauczyciel Przedszkole Samorządowe w Korczynie
- Alicja Korona - nauczyciel SP Korczyna
- Artur Stodolak - Dyrektor SP Korczyna
- Witold Wyskiel - Dyrektor SP Iskrzynia
- Ewa Rygiel - Dyrektor SP Węglówka
- Małgorzata Cieplik - Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Korczynie

nagrodzeni nauczyciel w Korczynie

Wójt Gminy Korczyna podziękował wszystkim uczestniczącym w procesie edukacji młodego człowieka za trud i duże zaangażowanie. Wyraził nadzieję, że całe grono pedagogiczne winno edukować uczniów zgodnie z najwyższymi standardami wiedzy i wychowania, kształtować postawy obywatelskie na miarę oczekiwań rodziców.

W obu uroczystościach uczestniczyli również zastępca Wójta Gminy Katarzyna Urbanek oraz kierownik Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Adolf Kasprzyk, a ponadto w Szkole Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Korczynie, na zaproszenie dyrektora Artura Stodolaka - sekretarz Gminy Korczyna Wioletta Prajzner, skarbnik Gminy Korczyna Aneta Wilusz-Gierlach, członkowie zarządu Rady Rodziców oraz goście.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.