Blisko 350 dzieci z krośnieńskich szkół i przedszkoli skorzystało w tym sezonie z oferty plenerowych zajęć na ścieżce edukacyjnej na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Krośnie.
Ścieżka edukacyjna, znajdująca się na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Krośnie, przy ul. Białobrzeskiej 108, jest miejscem przeznaczonym do plenerowych lekcji ekologii, zajęć z edukacji ekologicznej oraz warsztatów z poprawnej segregacji odpadów. Jej bohater "Szklik" uczy najmłodsze dzieci zasad poprawnej segregacji odpadów oraz wyjaśnia, w jaki sposób segregacja wpływa na codzienne życie.

pszok krosno szklik

Zajęcia mają charakter interaktywny i są atrakcyjne dla dzieci, ponieważ uczestnicy mają możliwość dotykania przedmiotów, rozwiązywania zadań i zagadek.
"Szklik" towarzyszy dzieciom na każdym etapie zwiedzania ścieżki, wyjaśniając im - dlaczego należy oszczędzać prąd i wodę, jak poprawnie segregować domowe odpady, co to jest PSZOK i jakie odpady można w nim oddawać. Pokazuje też, co dzieje się z odpadami, które zamiast trafić do kosza trafiają na dzikie wysypiska.

- Cieszymy się, że placówki szkolne i przedszkolne są zainteresowane naszą ofertą edukacyjną i coraz liczniej uczestniczą w naszych zajęciach. Staramy się promować zasady poprawnej segregacji odpadów i recyklingu oraz zachęcać dzieci do zachowań ekologicznych. Dzieci aktywnie uczestniczą w zajęciach i chętnie korzystają ze wszystkich atrakcji. Liczymy, że w przyszłym sezonie wycieczek do "Szklika" będzie jeszcze więcej - mówi Dorota Kornasiewicz, kierownik zarządzający Regionalnym Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie.

pszok krosno szklik

Zgłoszenia na zajęcia plenerowe organizowane na edukacyjnej ścieżce ekologicznej przyjmowane są pod numerem tel. 13 474 81 26 oraz za pośrednictwem e-maila: ekoedukacja@khk.krosno.pl.
Przed wysłaniem zgłoszenia należy jednak zapoznać się z regulaminem oraz wypełnić kartę zgłoszenia i oświadczenie, które dostępne są na stronie - http://www.ekrosno.pl

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.