Kryminalni z Brzozowa ustalili osobę, która posłużyła się fałszywym banknotem o nominale 100 zł, a następnie zatrzymali mężczyznę, który wydrukował falsyfikaty. Policja zwróciła się z apelem.
Początkiem listopada br. kierowniczka jednej z placówek handlowych, znajdującej się na terenie Brzozowa, zawiadomiła dyżurnego KPP, że klient sklepu zapłacił za zakupy fałszywym banknotem o nominale 100 zł. Policjanci przyjęli zawiadomienie w tej sprawie i zajęli się jej wyjaśnianiem.

- W toku prowadzonych czynności zabezpieczyli fałszywy banknot oraz zapis z kamer monitoringu sklepowego. Jego analiza pozwoliła ustalić osobę, która się nim posłużyła. Okazała się nią 21-letnia mieszkanka powiatu brzozowskiego. Kobieta została zatrzymana do czasu złożenia wyjaśnień - opowiada asp. Tomasz Hałka z KPP w Brzozowie.

Podczas przesłuchania wskazała osobę, od której dostała, jak się okazało, więcej podrobionych banknotów i inne sklepy, w których płaciła nimi za zakupy. To mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Jak oświadczyła, 39-latek miał jej zapłacić tymi pieniędzmi za wykonanie usługi.

Kryminalni, po uzyskaniu tej informacji udali się do Rzeszowa, gdzie we wskazanych przez kobietę placówkach handlowych, zabezpieczyli kolejne fałszywe banknoty.

- Ustalili miejsce zamieszkania mężczyzny, mogącego mieć związek z tym procederem. 39-latek został zatrzymany, a jego komputer i drukarka, za pomocą której drukował fałszywe pieniądze, zostały zabezpieczone. Mężczyzna przyznał się do wydrukowania 5 sztuk banknotów - dodaje Tomasz Hałka.

Materiały w tej sprawie policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Brzozowie. Zarówno kobieta jak i mężczyzna usłyszeli zarzuty. 21-latka odpowie za wprowadzenie do obiegu podrobionych banknotów, natomiast mężczyzna za ich wyprodukowanie i również wprowadzenie ich do obrotu. Obydwoje na wniosek prokuratury zostali objęci dozorem policyjnym. Mieszkance powiatu brzozowskiego grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast mieszkańcowi powiatu rzeszowskiego nawet 25 lat.

- Z uwagi na charakter sprawy, zwracamy się do wszystkich osób, o zgłaszanie na numer alarmowy 112 lub osobiście w najbliższej jednostce Policji, faktu ujawnienia podrobionych banknotów na terenie województwa podkarpackiego - apeluje rzecznik KPP w Brzozowie.

~Coo

22-11-2023 19:53 0 0

Z skąd miał tak dobrą drukarkę lub papier?
Odpowiedz

~Cywilizacja upada!

21-11-2023 21:43 0 1

25 lat za podrobienie kilku banknotów! Wychodzi na to, że lepiej by było jakby zrobił jaki napad i jeszcze kogoś przy tym zamordował to by mu mniejsza kara groziła i na bank by pewnie taką dostał. No ale tu mamy fałszerstwo, a przecież wiemy, że mafia... znaczy się władza, nie znosi konkurencji!
Odpowiedz

~Gibalski

21-11-2023 18:05 7 3

W Brzozowie zawsze znajdą się matacze i fałszerze. Strach w tym powiecie cokolwiek kupować. A kto kupuje tam auto, musi liczyć się z oszustwem. Piszę to z pełną odpowiedzialnością, bo sam i inni moi znajomi zostali tam wykiwani.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.