Wnioski o wydanie dowodu osobistego będzie można składać w formie cyfrowej, bez konieczności osobistej wizyty w urzędzie. Podpisy ma być składany poprzez specjalne urządzenie. Zmiany podyktowane są ustawą o aplikacji mObywatel. Czy to definitywny koniec papierowych wniosków?
Projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji ukazał się na stronie Rządowego Centrum Legislacji. Ten akt prawny dotyczy w całości procedur związanych z wydawaniem dowodu osobistego, jego odbiorem, stratą, unieważnieniem lub zwrotem. Projekt niesie też ze sobą spore zmiany. Od teraz wnioski o wydanie dowodu mają być składane elektronicznie i podpisywane za pomocą signature pad, podpis wykonany w ten sposób wystarczy również, by odebrać dokument.

Wymogi dotyczące fotografii i załączników do wniosku o dowód pozostają bez zmian. Ustawa ma na celu zoptymalizowanie procedur związanych ze składaniem wniosków o dowód, odbiorem dokumentów oraz działań podejmowanych w przypadku utraty lub unieważnienia.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.