Ukończono prace związane z instalacją nowoczesnych podwójnych barier ochronnych przy drodze wojewódzkiej nr 991.
Zakończono prace polegające na instalacji nowoczesnych podwójnych barier ochronnych przy drodze wojewódzkiej nr 991 na odcinku trasy: od centrum Korczyny do Czarnorzek.

nowoczesne bariery w Cczarnorzekach

Gmina Korczyna wspólnie z Automobilklubem Małopolskim Krosno od wielu lat zabiegała o tą inwestycję ze względu na konieczność spełnienia wymogów bezpieczeństwa dla zawodów międzynarodowych o randze Pucharu Europy, jakie stanowi Wyścig Górski Prządki.

W tym celu Gmina Korczyna wystąpiła z wnioskiem do Zarządu Województwa Podkarpackiego o wykonanie inwestycji oraz pokryła koszty projektu w kwocie 12 825 zł. Zarząd Województwa Podkarpackiego przeznaczył środki finansowe dla Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, który zrealizował zadanie w kwocie 1 176 552,32 zł.

montaż barier w Czarnorzekach

Nowe podwójne bariery ochronne w znacznym stopniu poprawią bezpieczeństwo zarówno kierowców podczas wyścigu, jak i wszystkich użytkowników ruchu drogowego przez cały rok.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.