Po raz trzeci Stowarzyszenie Absolwentów I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie, dzięki wsparciu Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości z Łodzi, przyznało stypendia dla tegorocznych absolwentów "Kopernika".
Trójka tegorocznych maturzystów I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie otrzymała stypendia przyznane przez Stowarzyszenie Absolwentów I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.
Głównymi elementami działalności Stowarzyszenia jest integracja "rodziny kopernikańskiej" oraz pomoc najmłodszym absolwentom, którzy po maturze rozpoczynają studia w ośrodkach akademickich.

Artur Lipiński, prezes Stowarzyszenia Absolwentów I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie tłumaczy, że aby móc otrzymać stypendium trzeba było spełnić kilka kryteriów. Wśród nich były wyniki osiągane w ciągu czterech lat nauki, jak i wyniki egzaminu maturalnego. Pod uwagę brano również zaangażowanie w działalność społeczną oraz sytuację materialną studenta.

- W tym roku przyznaliśmy trzy kolejne stypendia. W pierwszych dwóch edycjach ze stypendiów skorzystały po cztery osoby. Cieszymy się, że po raz trzeci udało nam się wspomóc absolwentów naszego "Kopernika", którzy w październiku rozpoczęli studia na pierwszym roku. Jest to dla nich na pewno ważne wsparcie - powiedział Artur Lipiński, prezes Stowarzyszenia Absolwentów I LO im. Mikołaja Kopernika.

wręczenie stypendiów

W gronie tegorocznych stypendystów znaleźli się: Karolina Niemczyk z Rymanowa-Zdroju (studiuje filologię szwedzką na Uniwersytecie Jagiellońskim), Klaudia Stelmaszczyk z Zawadki Rymanowskiej (studiuje psychologię na UMCS w Lublinie) i Patryk Hycnar z Zagórzan k. Gorlic (studiuje chemię i toksykologię sądową na Uniwersytecie Wrocławskim). Będą oni otrzymywać po 700 złotych miesięcznie przez okres dziesięciu miesięcy.

Środki na stypendia udało się pozyskać głównie dzięki wsparciu Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości z Łodzi. Fundacja finansuje stypendia w 75 procentach, a Stowarzyszenie w 25 procentach.

Ogłoszenia terazKrosno.pl - Praca - Zatrudnię

Więcej ogłoszeń | Dodaj ogłoszenie


Wręczenie certyfikatów potwierdzających przyznanie stypendiów odbyło się 27 grudnia w I LO w Krośnie. Osobiście odebrali je Karolina Niemczyk i Patryk Hycnar. Zaznaczyli, że pieniądze przeznaczą przede wszystkim na bieżące utrzymanie, a także zakup pomocy naukowych. Podkreślili, że jest to ważna pomoc w ich codziennym życiu studenckim.

Dokumenty wręczył prezes Artur Lipiński. W spotkaniu wzięli również udział członkowie Zarządu Stowarzyszenia: Edyta Karwat i Piotr Łopatkiewicz oraz dyrektor I LO w Krośnie Ryszard Józefczyk, który podziękował członkom Stowarzyszenia za tą inicjatywę.

- Pokazuje to, że dzięki zaangażowaniu naszych absolwentów, członków Stowarzyszenia, można zrobić wiele dobrych rzeczy, także dla absolwentów, którzy opuścili nasze mury kilka miesięcy temu i chcą dalej kontynuować naukę w ośrodkach akademickich - podkreślił dyrektor Ryszard Józefczyk.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.