W Starostwie Powiatowym w Krośnie podpisano umowę na budowę strategicznej drogi Jedlicze - Potok.
W czwartek 28 grudnia w Starostwie Powiatowym w Krośnie podpisano umowę na realizację zadania pn. "Rozwój powiatowej infrastruktury drogowej pod potrzeby terenów inwestycyjnych dla strategicznej infrastruktury energetycznej".

W imieniu Powiatu Krośnieńskiego podpisy złożyli starosta Jan Pelczar, dyrektor - etatowy członek zarządu Powiatu Monika Subik, natomiast wykonawcę, Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe Spółka Akcyjna z Dębicy, reprezentował prezes Zarządu Piotr Jarosz.

Głównym celem przedsięwzięcia jest budowa drogi powiatowej relacji Jedlicze - Potok i budowa obiektu inżynierskiego (wiaduktu) wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Katalog firm - Budowa domów


Nowa droga o długości około 3,5 km stanowić będzie połączenie z DK 28 w miejscowości Potok z ul. Sikorskiego w Jedliczu przy zakładzie Orlen Południe i przede wszystkim odciąży ruch ciężkich samochodów z centrum tej miejscowości. Wartość inwestycji wynosi 62 841 672,30 mln zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych to kwota 61 584 838,85 zł.

Roboty mają się rozpocząć w marcu 2024 roku, a zakończyć w terminie 16 miesięcy od dnia podpisania umowy.Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.