Policjanci z dębickiej drogówki zatrzymali 2 kierujących, którzy zdecydowali się przekroczyć dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Jeden z nich to mieszkaniec Krosna.
Podczas ubiegłego weekendu, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dębicy, sprawdzali prędkość kierujących pojazdami na głównych drogach powiatu. W trakcie pełnionej służby ujawnili dwa przypadki przekroczenia "pięćdziesiątki" w obszarze zabudowanym.

117 i 107 km/h - to prędkości z jakimi poruszali się kierujący w miejscowościach Bielowy oraz Brzostek. Każdy z nich otrzymał wysoki mandat i punkty karne. Dodatkowo zostały im zatrzymane prawa jazdy na 3 miesiące.

Najwyższy mandat, bo aż 3 tysiące złotych oraz 13 punktów karnych, otrzymał kierujący mazdą, 29-letni mieszkaniec Zimnej Wody, który jechał z prędkością 107 km/h w Brzostku. Mężczyzna popełnił to wykroczenie w warunkach recydywy, stąd też musiał liczyć się z tak wysoką karą finansową.

- Kolejnym kierowcą, który stracił prawo jazdy był 31-letni mieszkaniec Krosna. Mężczyzna w Bielowych podróżował bmw z prędkością 117 km/h. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem wysokości 2 tysięcy złotych oraz 14 punktami karnymi - poinformowała KPP w Dębicy.

Policja po raz kolejny apeluje, aby zawsze stosować się do ograniczeń prędkości. Niedostosowanie jej do warunków ruchu, to najczęstsza przyczyna zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i każdy z nas chce bezpiecznie dojechać do celu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.