Policjanci z brzozowskiej drogówki przeprowadzili akcję "Prędkość". Jej głównym celem jest zadbanie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz wyeliminowanie tych kierowców, którzy jeżdżą z nadmierną prędkością. Jeden z nich pędził w Grabownicy Starzeńskiej z prędkością 115 km/h.
Akcja "Prędkość" pozwala policjantom ruchu drogowego skupić się na wzmożonych kontrolach prędkości, która od lat jest przyczyną większości zdarzeń drogowych. Prowadzenie takich działań, jak pokazał również czwartkowy dzień, że pomimo obowiązujących przepisów i zwiększonych kwot mandatów i punktów karnych za przekraczanie prędkości, kierowcy nadal ignorują obowiązujące przepisy.


Podsumowując działania policjantów, aż 16 kierujących nie stosowało się do obowiązujących limitów prędkości, pomimo nawet tego, że wczorajsze warunki drogowo-atmosferyczne były bardzo niekorzystne: opady deszczu, mokra nawierzchnia drogi i niska temperatura powietrza. Kontrole przeprowadzane były na terenie całego powiatu w obszarach zabudowanych.

Podczas jeden z kontroli w Grabownicy Starzeńskiej policjanci zatrzymali 22-latka, który swoim volkswagenem jechał z prędkością 115 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł, nałożono na niego 14 punktów karnych oraz stracił prawo jazdy na 3 miesiące.~Gibalski

05-01-2024 22:10 0 3

Brawo drogówka karać i to surowo RaBaRbarów. Kierowcy z powiatu brzozowskiego najbardziej łamią przepisy ruchu drogowego. Tutaj apel do tamtejszej szkoły jazdy, uczcie swoich ziomków przestrzegania zasad ruchu drogowego, ze szczególnym naciskiem dotyczącej prędkości i skutków jej przekraczania.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.