26 stycznia swoje 100. urodziny obchodzi Tadeusz Szmyd - mieszkaniec Gminy Krościenko Wyżne.
Tadeusz Szmyd urodził się 26 stycznia 1924 r. w Krościenku Wyżnym jako jedno z czworga dzieci Franciszka oraz Marii z domu Lorens.

Z informacji uzyskanych od córki Pana Tadeusza ustalono, że w latach 40 ubiegłego stulecia był osadzony w obozie jenieckim w Pustkowie, gdzie testowano tzw. "broń odwetową" typu V1 i V2. Następnie był członkiem Armii Krajowej, podczas organizowanych akcji zajmował się m.in. przewozem broni.

W czasie aktywności zawodowej był pracownikiem krośnieńskiego PKS-u.

Tadeusz Szmyd

W dniu urodzin Jubilatowi, któremu towarzyszyła najbliższa rodzina, życzenia złożyli Mateusz Liput - wójt gminy, Agnieszka Filar - skarbnik gminy oraz Bolesław Pudłowski - sołtys sołectwa Krościenko Wyżne. Wraz z życzeniami przekazali na ręce Jubilata kwiaty, list gratulacyjny oraz upominki.

Tadeusz Szmyd skończył 100 lat

Życzenia wraz z bukietem kwiatów i decyzją prezesa KRUS o zwiększeniu emerytury przekazała również Jadwiga Przybylska, przedstawiciel Placówki Terenowej w Krośnie Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Ponadto, Pan Tadeusz z okazji urodzin otrzymał list gratulacyjny od Prezesa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Tadeusz Szmyd skończył 100 lat

Jubileusz stanowił doskonałą okazję, aby odznaczyć Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Marię i Eugeniusza Fejklów, a więc córkę Pana Tadeusza i jej męża, którym również serdecznie gratulujemy i życzymy zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności na kolejne lata.Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.