Zakończył się remont domu ludowego w Łężanach. W trakcie uroczystego otwarcia uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łężanach zaprezentowali jasełka.
28 stycznia odbyło się oficjalne otwarcie domu ludowego w Łężanach (gm. Miejsce Piastowe) po remoncie, który trwał od 2020 roku. Łączny koszt to prawie 1,2 mln zł, w tym także środki pozyskane z zewnątrz.

Prace rozpoczęły się od remontu sali. Wymieniono oświetlenie, wygładzone zostały ściany i sufit, przeprowadzono prace posadzkowe, gdzie w miejsce starego parkietu jest nowy dębowy i w części położone są płytki. Wykonano nowe schody drewniane prowadzące na scenę, a parkiet na scenie poddano renowacji.

Otwarcie domu ludowego w Łężanach

- Na ścianach znajduje się tynk dekoracyjny, oraz lustra. Na dotychczasowe kwadratowe stoliki nałożone są okrągłe blaty, a więc można mieć zarówno kwadratowe jak i okrągłe stoły w zależności od potrzeb i charakteru imprezy - opowiada Dorota Chilik, wójt gminy Miejsce Piastowe.

Otwarcie domu ludowego w Łężanach

Wartość robót budowlanych wyniosła prawie 301 tys. zł, a wartość prac wykonanych przez pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej to około 10 tys. zł.

Wójt Dorota Chilik dodaje, że z kolei w roku 2023 przebudowane zostały między innymi pomieszczenia piwnicy, parteru, piętra, klatki schodowej, wybudowano fundamenty szybów wind, zamontowano windę gastronomiczna czystą i brudną, oraz niezbędną instalację sanitarną. W tym przypadku wartość robót budowlanych to prawie 900 tys. zł.

Otwarcie domu ludowego w Łężanach

Sołtys Łężan Dominik Zając podczas uroczystego otwarcia wyremontowanego domu ludowego powiedział, że jest to wspólny sukces władz gminy, radnych i mieszkańców oraz mieszkańców, którzy ten obiekt wybudowali, by gmina mogła go dzisiaj wyremontować.

- Cieszymy się z faktu, że ta inwestycja po przezwyciężeniu wielu trudności pojawiających się w trakcie realizacji w końcu została ukończona. Dom ludowy stanie się ważnym centrum kulturalno-rozrywkowym. Mam nadzieję, że będzie tutaj organizowanych wiele występów artystycznych, imprez, w tym także imprez okolicznościowych, między innymi wesel, na które zapisują się mieszkańcy i nie tylko - powiedział Dominik Zając.

Katalog firm - Materiały budowlane i wykończeniowe


Za wykonany remont podziękowali również radny z Łężan Grzegorz Habrat, a także dyrektorka Szkoły Podstawowej w Łężanach Anna Perhon i jej zastępczyni Agnieszka Bednarz.

Pomieszczenia domu ludowego w Łężanach

Jednak to nie koniec inwestycji przy tym obiekcie. W ubiegłym roku Łężany przekazały budżet sołecki na zagospodarowanie terenu wokół domu ludowego. Wójt Dorota Chilik zapowiedziała, że zaplanowano także remont dachu i montaż fotowoltaiki.

Z okazji otwarcia domu ludowego uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łężanach, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowali jasełka. W organizację włączyli się również rodzice uczniów.

~Karol

01-02-2024 12:06 2 6

Liczę, że na to że partia wystawi w wyborach innego kandydata. Na tę kobietę nigdy nie zagłosuję.
Odpowiedz

~Rozwódka

31-01-2024 08:31 0 5

Dla tego Kaśka nie świecą bo jest droga energia ludzi popierają zmiany klimatyczne (np.zakaz wycinki drzew w Iwoniczu) + zakaz palenia węglem + chodzenie w masce na ryju powoduje że się oszczędza najpierw na motłochu a później może gdzieś indziej. Jak tak dalej ludzie będą posłuszni jak podczas krowiej grypy 19, to światło będą mieli ale tylko w książce jak będzie ich stać kupić!
Odpowiedz

~wywłaszczony

31-01-2024 07:43 13 2

Natomiast ja z pani wójt w Miejscu Piastowym jestem zadowolony.
Odpowiedz

~Kaśka

30-01-2024 23:06 1 15

Wie ktoś dlaczego latarnie nie wydzielają światła w nocy przynajmniej w kilku miejscowościach gminy (nie wiem jak jest w innych miejscowościach)? Sytuacja ta jest nie do zniesienia. Zdrowie i ŻYCIE ma się jedno... Nawet nie wiecie jak się cieszę że ta osoba nie została posłem, trzymam również kciuki za to by ktoś inny tym razem został wójtem, z poczynań obecnej wójt nie jestem zadowolona.
Odpowiedz

~Konrad

30-01-2024 22:54 1 9

Moim wielkim marzeniem jest zmiana wójta w tym roku. Wierzę, że się to uda!
Odpowiedz

~Nick

30-01-2024 18:24 13 4

Brawo Dorota Chilik najlepszy wójt gminy MP do tej pory.
Odpowiedz

~Brązowy

30-01-2024 15:32 7 1

Ciekawę czy wszyscy negatywnie oceniający pracę pani wójt to mieszkańcy głowienki bo im stadionu nie zrobiła czy może Rogów że mają stadion a coś by chcieli .Gmina powinna inwestować tylko w Miejsce Piastowe najpierw bo ONA przynosi największe wpływy i dba o rozwój całej gminy a dopiero później na resztę miejscowości.
Odpowiedz

~Mariola

30-01-2024 09:50 22 3

Bardzo ładna i zaradna ta pani wójt gminy Miejsce Piastowe.Cały czas coś się dzieje to tu to tam-brawo, podziwiam panią. Życzę sukcesów i kolejnych inwestycji. Kolejnym krokiem powinno być zrobienie strefy wolnej od podatków (szczególnie dla młodych) zakładających mikro firmy połączoną z nową drogą S19 .Bo 1,2mln na sali nie zwróci się nigdy, a zainwestowane w młodych ludzi zwróci się kilkakrotnie.
Odpowiedz

~Katarzyna z Rogów

29-01-2024 20:33 3 26

Oby niebawem przestała być wójtem.
Odpowiedz

~zefirek

29-01-2024 19:16 27 5

Podli, mali ludzie mają to do siebie, że negują wszystko i poniżają wszystkich, co jest mniej podłe od nich samych.
Odpowiedz

~Brawo Gmina MP

29-01-2024 16:18 4 6

W komentarzach słychać wycie? Znakomicie.
Odpowiedz

~Grażyna

29-01-2024 10:23 22 2

Wszystko to super za starania pani wójt, mieszkańców i innych, ładnie to wygląda szkoda tylko że potem, szklane laniane,elwity, trzy serca,wędrowniczek , nafta*** A takie budynki stoją puste przez 300 dni, bo ktoś tam zrobi jedna imprezę przed świętami, druga po i tyle.Fajne rzeczy powstają wtedy gdy się je używa codziennie. A z drugiej strony skąd wszystkie (11) mają tyle pieniędzy?!
Odpowiedz

~TOP

29-01-2024 09:54 9 41

Sołtys Zając, dobry tylko do wstążki, zresztą tak jak chilikowa. Powiadają, że chce dalej wójciną być. Boże uratuj naszą gminę....
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.