W hali sportowo-widowiskowej MOSiR w Krośnie, w sobotę 10 lutego, odbyła się studniówka "Elektryka" - maturzystów z III Liceum Ogólnokształcącego i Technikum numer 5, wchodzących w skład Zespołu Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie im. Generała Stanisława Maczka.
W balu studniówkowym wzięło udział około 350 osób, w tym uczniowie, ich osoby towarzyszące oraz grono pedagogiczne szkoły. Nie zabrakło również rodziców, którzy odegrali kluczową rolę w organizacji tego wydarzenia.

Studniówka 2024 Elektryka

Tuż po rozpoczęciu głos zabrali nauczyciele - wychowawcy Barbara Kurowska i Piotr Zych, którzy podkreślili unikalny charakter tej nocy, nawiązując do kultury i literatury, by zainspirować młodzież do celebrowania tego wyjątkowego momentu w ich życiu.

Studniówka 2024 Elektryka

Barbara Kurowska podkreśliła niezwykły charakter nocy, mówiąc: - Ta noc do innych jest niepodobna... jest magiczna, rozświetlona waszą młodością, radością i pięknem, które bije od was wszystkich. Ten pierwszy bal zostanie wam w pamięci na bardzo długo... Dlatego dzisiaj tańczcie, śmiejcie się, zarażajcie wszystkich swoją radością i młodością i nie myślcie o tym co będzie.

Piotr Zych z kolei, zwracając się do swojej klasy technicznej, podsumował czas spędzony razem, przypomniał ważne wydarzenia sprzed 5 lat i wyraził nadzieję na przyszłość swoich wychowanków.

- Życzę wam sukcesów, aby wasze życie w dorosłym wydaniu miało moc i tę odrobinę magi, która doda kolorytu... Za parę miesięcy wyruszycie w drogę, dotrzyjcie tam, gdzie dziś są wasze marzenia - powiedział.

Studniówka 2024 Elektryka

W imieniu rodziców, głównych organizatorów studniówki, głos zabrał Piotr Słowik, dziękując za pomoc w organizacji i podkreślając trud, jaki wszyscy włożyli w przygotowania. Rodzice - Katarzyna Jagiełło, Joanna Blicharczyk, Elżbieta Moskwa oraz Piotr Słowik - zostali uhonorowani kwiatami od maturzystów, co było wyrazem wdzięczności za ich zaangażowanie.

Studniówka 2024 Elektryka

Oficjalnego otwarcia balu studniówkowego dokonał dyrektor szkoły, Marek Kubit, który z nadzieją spojrzał w przyszłość maturzystów, życząc im jak najlepszych wyników na nadchodzącej maturze.

- Patrzymy z nadzieją na waszą przyszłość, jak poradzicie sobie z egzaminami maturalnymi, jakie podejmiecie kroki w najbliższych tygodniach, miesiącach i latach, jak sobie ułożycie życie - powiedział dyrektor.

Kulminacyjnym momentem wieczoru był pokazowy polonez, wykonany przez maturzystów, a następnie wspólny taniec przy dźwiękach muzyki Wojciecha Kilara z filmu "Pan Tadeusz".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.