Doświadczenie, inspiracja, networking. To główne tematy II Akademickiego Forum Biznesu zorganizowanego przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Krośnie głównie dla osób młodych, studentów i uczniów szkół ponadpodstawowych.
6 marca w Kampusie Politechnicznym Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie przy ul. Dmochowskiego zorganizowane zostało II Akademickie Forum Biznesu.
Rektor PANS, dr hab. Zbigniew Barabasz, witając uczestników spotkania, zwrócił uwagę na mocno zmieniający się świat, który redefiniuje rynki, w tym bardzo ważny z punktu widzenia uczelni, rynek pracy. Dr Tomasz Soliński, zastępca prezydenta Krosna podkreślił ważną rolę, jaką w rozwoju miasta na przestrzeni lat odgrywa uczelnia.

forum biznesu

W tym roku gościem specjalnym forum był Krzysztof Janowski, twórca "Krzysztof Janowski Good Way Life", który podzielił się "Tajemnicami mistrzów biznesu: 5 sekretów trzymających najlepszych przedsiębiorców na szczycie".

W programie znalazły się dwa panele: pracodawców - pracownik idealny oczami HRowca i panel absolwentów - na ścieżce własnej kariery.
W pierwszym przypadku osią dyskusji było stworzenie wzoru pracownika idealnego - zebranie cech oraz umiejętności, które pomogą pewnie wejść na ścieżkę kariery. Bardzo często pojawiało się słowo autentyczność i sugestie, żeby w trakcie rekrutacji nie próbować udawać kogoś, kim się nie jest, gdyż może to szybko się obrócić przeciwko starającemu się o pracę. Dużo uwagi poświęcono takę CV. Jest to element będący pierwszym kontaktem młodego człowieka z potencjalnym pracodawcą. Specjaliści podkreślali, że przemyślana, napisana z dbałością o szczegóły aplikacja, co prawda nie daje gwarancji zatrudnienia, ale z pewnością pozwoli uniknąć rozczarowania faktem, że nikt nie zadzwonił.

forum biznesu

W drugiej części zaprezentowali się absolwenci krośnieńskiej uczelni, dla których dyplom był tylko wstępem do udanej i rozwijającej się kariery nie tylko w Polsce. W tej części dominowały sugestie dotyczące rozwoju zdolności językowych, ale również odwagi w realizowaniu swoich pasji i celów. Jak podkreślali byli studenci, w wielu przypadkach to wykładowcy krośnieńskiej PANS w wielu przypadkach byli źródłem inspiracji i wsparcia, na które byli już studenci mogą liczyć do dzisiaj.

Dr Agnieszka Woźniak, prorektor ds. rozwoju PANS z Krośnie podkreśla, że władze uczelni, wykładowców cieszą słowa, że byli studenci nie tylko chcą wracać "na stare śmieci", ale również z dumą mówią, że krośnieńska uczelnia była ważnym przystankiem w drodze do ich karier.

forum biznesu

- Jest to najlepszy dowód na skuteczność procesu edukacji, jaki zachodzi w murach krośnieńskiej uczelni. Oprócz tego, że robimy rzeczy promocyjne dla uczniów szkół ponadpodstawowych, to robimy również coś dla naszych studentów. Chcemy, żeby nasi absolwenci wchodząc na rynek pracy mieli łatwiej. I stąd pomysł na organizowanie w naszej uczelni Akademickiego Forum Biznesu - mówi dr Agnieszka Woźniak.

Spotkanie prowadzili pracownicy naukowi PANS dr inż. Małgorzata Górka i mgr inż. Daniel Biały. Patronat honorowy nad tegorocznym forum sprawowali przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz i prezydent Krosna Piotr Przytocki.
Jednym z patronów medialnych był portal terazKrosno.pl

~Coo

07-03-2024 18:34 2 3

Nie studiować tylko pracować?
Będzie więcej magisterek w Krośnie?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.