Sąd Rejonowy w Krośnie uznał Leonarda B. - byłego Komendanta Posterunku Milicji Obywatelskiej w Chorkówce winnym przekroczenia uprawnień związanych z prawem do użycia środków przymusu bezpośredniego.
Wyrokiem z dnia 5 marca 2024 roku Sąd Rejonowy w Krośnie uznał Leonarda B. - byłego Komendanta Posterunku Milicji Obywatelskiej w Chorkówce - winnym przekroczenia uprawnień związanych z prawem do użycia środków przymusu bezpośredniego, które polegało na tym, że w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku w Chorkówce, dokonując zatrzymania działacza NSZZ "Solidarność" Rolników Indywidualnych Franciszka T., użył bez podstawy faktycznej i prawnej chemicznych środków obezwładniających wobec żony zatrzymanego Zofii T. oraz jego dwóch nieletnich synów Janusza i Władysława.

- Za przypisany czyn Sąd Rejonowy w Krośnie wymierzył Leonardowi B. karę 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 4 lat próby oraz grzywnę w wysokości 2500 złotych. Sąd uznał, podzielając w pełni stanowisko prokuratora Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Rzeszowie wyrażone w akcie oskarżenia i prezentowane na rozprawie sądowej, iż zarzucony oskarżonemu czyn wyczerpał znamiona zbrodni komunistycznej i stanowił zbrodnię przeciwko ludzkości - informuje prok. Artur Grabowski, Naczelnik Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Rzeszowie.

Powyższy wyrok jest nieprawomocny.~Gibalski

09-03-2024 07:41 9 3

Nie na co porównywać zachowania milicjantów w grudniu 1981 roku, a obecnie. Trzeba przeżyć tamte czasy, żeby zabierać głos i krytykować policjantów. Nawiasem obecnie w policji pracuje wielu resortowych dzieci i wnuków byłych SB-ckich i MO-owskich oprawców.
Odpowiedz

~apis

08-03-2024 15:15 7 7

a wystarczyło zostać pisowcem jak towarzysz Piotrowicz, Pietrzak, Kryże, Czabański, Karski i już byłby "dobrym" milicjantem chronionym przez ministra "Zero"
Odpowiedz

~Obserwator

08-03-2024 11:27 4 10

To tak w ramach mydlania oczu, że prawo jest po dobrej stronie.

Gonić TERAZ policyjnych prowokatorów, którzy pałują i gazują rolników!!!!!!!!!!
Mamy w d**** taką UE i jej traktaty, które wciskają nas w ziemię.
Odpowiedz

~Kerihoo

08-03-2024 10:46 3 6

Ta kąta, to jak w policzek ofiary. Nie dość że zbyt niska, to jeszcze jie ma wzmianki że powinien dożywotnio otrzymymac najniższą podstawową emeryturę.
Odpowiedz

~Zdziwiony

08-03-2024 08:36 4 19

Czyli jak popsikał gazem 43 lata temu, to jest zbrodnia przeciw ludzkości. To jak nazwiemy dzisiejsze walenie pojemnikami z gazem w rolników na ulicach ? Dezynfekcja ? Kiedy to będzie zbrodnią, znowu za 40 lat ?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.