Rok 2024 rozpoczął się dla zawodników SKORPION Judo Krosno od znaczących sukcesów na arenie sportowej.
Zawodnicy SKORPION Judo Krosno rozpoczęli rywalizację w 2024 r. na zawodach Pucharu Polski juniorów i juniorek w Rybniku w dniu 17 lutego. Juniorka Oliwia Ziewalicz wywalczyła brązowy medal w kategorii +78 kg. Zawody zgromadziły 226 zawodników z 76 klubów. Klub z Krosna został sklasyfikowany na 32 miejscu.

zawody judoków w Rybniku

Początek marca to eliminacje w Piasecznie do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych, która w tym roku organizowana jest przez województwo dolnośląskie. Puchar Polski juniorów i juniorek młodszych w Piasecznie gromadzi zawodników w wieku do lat 18.

Zawodniczka Skorpionów Magdalena Wałęga wywalczyła w Piasecznie 2 miejsce co daje je prawo bezpośredniego startu w OOM. W zawodach rywalizowało 517 judoków i judoczek ze 120 krajowych klubów, a w kat. wagowej (57 kg) krośnianki Magdaleny 34 zawodniczki.

zawody judowków w Jaśle

Najmłodsi judocy SKORPION Judo Krosno w dniu 9 marca walczyli w Otwartych Mistrzostwach Jasła "Carpatia Cup". Zawody zgromadziły 286 zawodników z Polski, Słowacji, Węgier w kategoriach wiekowych: dzieci, dzieci starszych i młodzików.
Medale zdobyli: Urszula Glazer II miejsce, Franciszek Glazer II miejsce, Karol Maciejewski II miejsce, Agnieszka Mercik II miejsce, Izabela Domoń III miejsce, Iwona Bobusia III miejsce. Ekipę Skorpionów reprezentowało 11 zawodników.

Udział w zawodach w Rybniku i Piasecznie został sfinansowany przez Krosno Miasto Szkła.