Judoczki krośnieńskiego UKS SKORPION: Oliwia Ziewalicz, Zofia Eibin i Magdalena Wałęga rywalizowały w międzynarodowych zawodach w Krakowie i czeskim Brnie.
W dniach 3-4 września zawodniczki UKS SKORPION Judo Krosno: Oliwia Ziewalicz, Zofia Eibin i Magdalena Wałęga rywalizowały w międzynarodowym turnieju Cracow Judo Open w Krakowie.
Juniorka młodsza Oliwia Ziewalicz wygrała swoją kategorię, Zofia Eibin w tej samej kategorii znalazła się poza strefą medalową, natomiast Magdalena Wałęga w kategorii młodzika wywalczyła 3. miejsce.

UKS SKORPION Judo Krosno

Turniej zgromadził 800 zawodników z kraju i wiele ekip z zagranicy: Czech, Węgier, Ukrainy, Słowacji, Niemiec, Słowenii, Anglii, Belgii, Włoch, Austrii, Litwy, Łotwy, Danii, Francji, Szwajcarii.

10 i 11 września te same judoczki krośnieńskiego klubu brały udział w zawodach Mizuno Brno Cup Open w czeskim Brnie w ramach otwartego Pucharu Czech młodzików i juniorów młodszych. 31 edycja zawodów zgromadziła 550 zawodników w kategorii kadeta i 500 w kategorii młodzika. Oprócz czeskich zawodników w turnieju udział wzięły ekipy z Węgier, Austrii, Słowacji, Polski, Ukrainy, Luxemburga, Norwegii, Włoch, Słowenii.

W kategorii +70 kg kadeta (juniora młodszego U18) srebro wywalczyła Oliwia Ziewalicz ulegając w finale zawodniczce gospodarzy. Zofia Eibin w tej samej kategorii zajęła 5. miejsce, przegrywając w walce o medal brązowy, również z zawodniczką gospodarzy.

W drugim dniu zawodów rywalizowali młodzicy (U15). W tej kategorii wiekowej Magdalena Wałęga (kat. wagowa do 57 kg) stanęła na najwyższym stopniu, wygrywając 5 walk systemem pucharowym z rywalkami z Czech i Węgier.