Przez świąteczny weekend, funkcjonariusze z jasielskiej drogówki czuwali nad tym, aby na drogach było bezpiecznie. Skutecznie hamowali zapędy tych, którzy drastycznie przekraczali dopuszczalną prędkość. W wyniku ich działań, aż 33 kierujących straciło prawa jazdy na okres 3 miesięcy.
Głównym celem grupy "SPEED" jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz eliminowanie agresywnych lub szczególnie niebezpiecznych zachowań wszystkich uczestników ruchu. Policjanci szczególnie zwracają uwagę na przypadki nadmiernego przekraczania prędkości lub niedostosowania jej do warunków ruchu.

Jasielska grupa "SPEED", nie ustaje w walce z piratami drogowymi, którzy drastycznie przekraczają dopuszczalną prędkość. Nie inaczej było w okresie tegorocznych Świąt Wielkanocnych.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, od piątku do niedzieli, zatrzymali 33 prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Wśród kontrolowanych kierowców byli tacy, którzy popełniali wykroczenie powtórnie, dopuszczając się recydywy. Takim przykładem jest motocyklista, który w Siepietnicy jechał z prędkością 108 km/h. Mandat jaki otrzymał to 3000 zł i 13 punktów karnych.

Niechlubnym rekordzistą pod względem prędkości okazał się być kierujący elektryczną kią, który w Nowym Żmigrodzie pędził 136 km/h w obszarze zabudowanym. Do tego wyprzedzał inny pojazd na linii podwójnej ciągłej. Został ukarany dwoma mandatami na łączną kwotę 2700 zł, a na jego konto trafiło 20 punktów karnych.


~Gibalski

03-04-2024 13:45 4 1

Świetna robota jasielskiej drogówki. Proszę nie zwracać uwagi na złośliwości forumowych trolli drodzy policjanci. Karać i to surowo piratów drogowych poruszających się po naszych drogach. Muszę nadmienić, że szwajcarska policja jest jeszcze surowsza od polskiej.
Odpowiedz

~Dziadek do Orzechów

02-04-2024 10:46 3 9

Urząd Skarbowy na kółkach , nie mający nic wspólnego z bezpieczeństwem.Ich zadaniem jest zbieranie kasy.A do tego jeszcze swoją prędkością tworzą niebezpieczeństwo na drogach.Tak jak kiedyś dzielnicowi z Nowego Żmigrodu jechali pełnym gazem lekko ponad 100 km/h w stronę Świerchowej i w Tokach na łuku drogi środkiem drogi...., to co oni z respiratorem jechali komuś życie ratować?!!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.