Trudno opisać taką bezmyślność i głupotę. Dwóch mężczyzn na quadzie w nocy z wtorku na środę zdewastowało świeżo wyremontowany deptak w Iwoniczu-Zdroju. Zobacz film z monitoringu.
Do bezmyślnego aktu wandalizmu doszło w nocy z wtorku na środę (13 - 14.10).

Dwóch mężczyzn najpierw zrobiło krótki rekonesans prawdopodobnie sprawdzając czy nie ma świadków aby później kilkukrotnie przejechać po deptaku. Rozjechali klomby, zniszczyli zieleń, kwiaty i schody.

Tragizmu całej sytuacji dodaje fakt, że iwonicki deptak ogromnym kosztem został gruntownie zrewitalizowany a w tym roku oficjalnie otwarty.

Bezmyślny wyczyn został nagrany przez monitoring. Udało nam się dotrzeć do filmu, oto co zarejestrowały kamery:Na stanowczą reakcję władz Gminy Iwonicz-Zdrój nie trzeba było długo czekać. Nagrania z kamer zostały zabezpieczone a sprawa trafiła na policję. Dzięki dobrej jakości nagraniom na których widać twarze sprawców z pewnością łatwo będzie ich namierzyć.

To już nie pierwszy akt wandalizmu w ostatnim czasie w Iwoniczu-Zdroju. Nie tak dawno nieznani sprawcy obrzucili kamieniami lampy. Kilka zostało uszkodzonych, straty oszacowano na 1,5 tys. zł. I w tym przypadku sprawę bada policja.

Inne podobne zdarzenia:

Krosno: Wjechał quadem w sklep

Wojaszówka: Bezmyślny akt wandalizmu, ktoś zniszczył murawę stadionu w Wojaszówce