43-latek, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 112 km/h. Zatrzymali go policjanci z brzozowskiej drogówki. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym i stracił prawo jazdy na trzy miesiące.
Powtarzające się przypadki naruszania prędkości pokazują, że niektórzy kierowcy, pomimo wysokich kar jakie grożą za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, nadal lekceważą obowiązujące ograniczenia i śmiało dociskają pedał gazu, jadąc z nadmierną prędkością. A to właśnie prędkość jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych i wypadków z niejednokrotnie tragicznym zakończeniem. Dlatego też policjanci z brzozowskiej drogówki każdego dnia kontrolują prędkość na drogach naszego powiatu.

Wczoraj tuż po 22, w miejscowości Blizne, funkcjonariusze brzozowskiej drogówki zatrzymali 43-letniego kierującego mercedesem, który pędził w obszarze zabudowany z prędkością 112 km/h. Mieszkaniec powiatu sanockiego został ukarany mandatem, otrzymał również punkty karne i stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Dziś policjanci prowadzą ogólnopolskie działania "Prędkość", których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Działania mają charakter międzynarodowy i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

W całym kraju policjanci będą dokonywać pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

W działania zaangażują się również policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, w tym przekraczanie dopuszczalnej prędkości.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Apelujemy zatem do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów oraz w rejonie skrzyżowań.
~Gibalski

19-04-2024 22:23 0 3

Gibalski doskonale zna przepisy ruchu drogowego. Niestety złośliwy chochlik zmienił treść komentarza.
Miało być że kierowcy łamią przepisy wyprzedzając na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych gdzie nie ma sygnalizacji świetlnej. Przepraszam za chochlika.
Odpowiedz

~szeryf

19-04-2024 19:37 1 2

Widać, że "~Gibalski" albo nigdy nie czytał prawa o ruchu drogowym, albo wszystkiego tam - a szczególnie manewru wyprzedzania nie zrozumiał.
Odpowiedz

~sedzia dred

19-04-2024 15:04 4 2

najlepsze jest to że po wioskach szaleją a przyjadą do krosna i na rondzie nie umieją się poruszać
Odpowiedz

~Gibalski

19-04-2024 14:25 5 4

Nie chcę być złośliwy, ale muszę. Otóż kierowcy z okolic Brzozowa to osoby, które nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego. Nie tylko przekraczają prędkość, lecz wyprzedzają na przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach gdzie ruch jest kierowany.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.