Jechał za szybko, wyprzedził na przejściu dla pieszych. To nie jedyne grzechy 26-letniego mieszkańca powiatu krośnieńskiego zatrzymanego przez policjantów z brzozowskiej "drogówki".
W poniedziałek (11 lipca) po godz.19, policjanci brzozowskiej "drogówki" zatrzymali w miejscowości Blizne kierowcę BMW.

- W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, kierujący jechał o 30 km/h za szybko. Dodatkowo 26-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, jadąc przez miejscowość Blizne w kierunku Brzozowa, minął policyjny radiowóz, znacznie przyśpieszył i wyprzedził jeszcze inny samochód na przejściu dla pieszych. Policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych ruszyli za pojazdem i go zatrzymali - poinformowała mł. asp. Joanna Baranowska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie.

Za popełnione wykroczenia mieszkaniec powiatu krośnieńskiego został ukarany mandatami. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

Kierowca pędził swoim BMW za karetką jadącą na sygnale
Kilka godzin wcześniej policjanci ruchu drogowego z Brzozowa zatrzymali do kontroli w Starej Wsi 40-letniego kierowcę peugeota, który przekroczył prędkość o 35 km/h. 40-latek nie kwestionował popełnionego wykroczenia i został ukarany mandatem. W tracie czynności okazało się, że mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Obaj mężczyźni odpowiedzą za kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi.


~Gibalski

17-07-2022 16:33 15 14

Widać że kary są jeszcze za małe. Skoro goście pomimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów bezczelnie wsiadają do auta i jadą, to co z takimi zrobić? Na dodatek smaczku dodaje fakt, że łamią przepisy przekraczając prędkość i wyprzedzając na zakazie. To są kompletne kpiny z Prawa Ruchu Drogowego.
Odpowiedz

~Gosc

13-07-2022 12:46 14 25

Pierwsze niech się wezmą za drogi bo ich szerokość to jak jednokierunkowe brak chodników dla pieszych ścieżek rowerowych
Odpowiedz

~SOMGORSI

13-07-2022 11:01 22 17

Zakaz prowadzenia to powinni co drugiemu zabrać to było by o połowę wypadków mniej . Samochód też . To co niektórzy wyprawiają na drodze to woła o pomstę do nieba.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.