18-latek kierujący hondą, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego, stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Ranna została pasażerka hondy.
Wczorajsze opady deszczu spowodowały, że drogi były miejscami bardzo śliskie, co wiązało się z trudnymi warunkami drogowymi. Wyruszając w podróż samochodem, kierowca powinien dostosować zarówno technikę jazdy ale przede wszystkim prędkość do panujących warunków drogowych, by zapewnić bezpieczeństwo sobie, pasażerom oraz innym uczestnikom ruchu drogowego.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj (24 kwietnia) tuż po 14, w Zmiennicy, na drodze relacji Brzozów - Malinówka. 18-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego jadąc z Brzozowa, zjeżdżając z wzniesienia, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych na skutek czego, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i dachował.

kolizja w Zmiennicy

Razem z 18-latkiem, hondą podróżowała 46-letnią pasażerkę. Kobieta została ranna i trafiła do szpitala. Obrażenia jakich doznała były poważne. Kierowca hondy był trzeźwy i nie odniósł poważnych obrażeń.

Na miejscu pracowali policjanci z ruchu drogowego oraz z wydziału kryminalnego, którzy wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Na czas ich pracy wprowadzony został ruch wahadłowy. Zebrany materiał zostanie przekazany do sądu, który zdecyduje o konsekwencjach jakie poniesie kierowca za spowodowanie wypadku drogowego.

~KS

25-04-2024 20:49 7 8

Auto w rękach dziecka to jakby małpie granat dać.Prawo jazdy od 25 lat.
Odpowiedz

~cynik

25-04-2024 15:27 6 9

Zabrać gadowi prawo jazdy i ponownie wysłać na kurs douczający. Taki nieodpowiedzialny 18-latek powinien wyjeździć co najmniej 3 razy tyle lekcji co na kursie.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.