Bardzo dużym zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych, a także przedszkolaków cieszyła się 12. już edycja Krośnieńskiego Festiwalu Nauki i Techniki zorganizowana przez Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica w Krośnie.
Dzisiaj (30 kwietnia) na obiektach Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie odbyła się XII edycja Krośnieńskiego Festiwalu Nauki i Techniki pod honorowym patronatem patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Krosna. Tradycyjnie popularny krośnieński "Mechanik" zaprosił uczniów szkół podstawowych, a także przedszkolaki.

XII Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki

Bogdan Adamski, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie podkreśla, że niezmiennie ideą festiwalu jest popularyzacja nauki i najważniejszych osiągnięć naukowych, a także rozbudzanie zainteresowań kierunkami technicznymi, a zwłaszcza nowoczesną technologią w branży lotniczej, motoryzacyjnej, automatyki i robotyki oraz mechatronicznej.

- Jest to ważne wydarzenie, gdyż chcemy zarekomendować wszystkie możliwości, które będą przekonywać, że "nauka nie musi być nudna". Festiwal ma pokazać świat nauki i techniki w atrakcyjnej i zrozumiałej dla przeciętnego odbiorcy formie, promować lokalne inicjatywy edukacyjne. Wszystko po to, aby naukę przedstawić w sposób zrozumiały, zarazem atrakcyjny i niekoniecznie w murach szkolnych i systemie klasowo-lekcyjnym - powiedział dyrektor Bogdan Adamski.

XII Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki

W trakcie trwania Krośnieńskiego Festiwalu Nauki i Techniki nie zabrakło atrakcji dla odwiedzających, między innymi pokazów naukowych przygotowanych przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, wystaw i ćwiczeń laboratoryjnych uczelni wyższych technicznych regionu oraz instytucji badawczych, naukowych i rozwojowych, przedsiębiorstw nowoczesnych technologii, służb mundurowych oraz prezentacji i wystaw przygotowanych przez uczniów i nauczycieli "Mechanika".

- Przy okazji, pragniemy zarekomendować młodzieży szkolnej zawody nowoczesnych technologii, wskazywać kwalifikacje i kompetencje, które najlepiej przygotowują do życia bez zmartwień o własną przyszłość i karierę zawodową - dodał Bogdan Adamski.

XII Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki

W oficjalnym otwarciu Festiwalu udział wzięli między innymi Podkarpacki Kurator Oświaty Dorota Nowak-Maluchnik, prezydent Krosna Piotr Przytocki wraz z zastępcami Bronisławem Baranem i Tomaszem Solińskim (wszyscy panowie są absolwentami "Mechanika"), przewodniczący Rady Miasta Krosna Zbigniew Kubit wraz z radną Anną Dubiel, prorektor ds. rozwoju Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie dr Agnieszka Woźniak, komendant miejski policji w Krośnie insp. Leszek Buryła, komendant miejski PSP w Krośnie st. bryg. Zbigniew Nowak.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.