UP Sanok
Fiat

MZSP

Mechanik Krosno

Budowlanka

ZSP2

Starostwo

Naftówka

CKU

XII Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki

-

Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica w Krośnie

Tysiąclecia 5, 38-400 Krosno

30 kwietnia br. we wtorek, w Zespole Szkół Mechanicznych w Krośnie odbędzie się XII edycja Krośnieńskiego Festiwalu Nauki i Techniki. Mechanik zaprasza uczniów szkół podstawowych z regionu podkarpackiego, a zwłaszcza zainteresowanych nowoczesną technologią w branży lotniczej, motoryzacyjnej, automatyki i robotyki oraz mechatronicznej. Jest to ważne wydarzenie, gdyż chcemy zarekomendować wszystkie możliwości, które będą przekonywać, że „nauka nie musi być nudna”...

Jak co roku, ideą festiwalu jest popularyzacja nauki i najważniejszych osiągnięć naukowych, a także rozbudzanie zainteresowań kierunkami technicznymi. Wcześniejsze edycje Festiwalu cieszyły się dużym zainteresowaniem, co utwierdziło ZSM w przekonaniuo potrzebie, a także słuszności organizacji takiego wydarzenia.

Podczas Festiwalu zaplanowano szereg atrakcji dla odwiedzających – m.in. interaktywną wystawę i pokazy naukowe przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Dodatkowymi wydarzeniami Festiwalu będą ciekawe wystawy i ćwiczenia laboratoryjne uczelni wyższych technicznych regionu oraz instytucji badawczych, naukowych i rozwojowych, a także przedsiębiorstw nowoczesnych technologii. W ofercie są wykłady i warsztaty popularno-naukowe kierowane do młodzieży szkolnej. Ponadto chcemy tym wydarzeniem promować wśród uczniów ciekawość świata oraz rozwijać wyobraźnię i kreatywność. Festiwal ma pokazać świat nauki i techniki w atrakcyjnej i zrozumiałej dla przeciętnego odbiorcy formie, promować lokalne inicjatywy edukacyjne oraz stworzyć młodzieży możliwość publicznych prezentacji. Wszystko po to, aby naukę przedstawić w sposób zrozumiały, zarazem atrakcyjny i niekoniecznie w murach szkolnych i systemie klasowo - lekcyjnym. Przy tej okazji, pragniemy zarekomendować młodzieży szkolnej zawody nowoczesnych technologii, wskazywać kwalifikacje i kompetencje, które najlepiej przygotowują do życia bez zmartwień o własną przyszłość i karierę zawodową.

Proponowany zakres tematyczny Festiwalu to:
• Centrum Nauki Kopernik – Naukowe Świetowanie
• Wirtualne loty samolotem oraz na symulatorze lotu
• Planetarium
• Warsztaty: eksperymenty, robotyka w laboratoriach nowoczesnych technologii
• Escape Room
• Nauka nie musi być nudna – m.in. warsztaty uczelni wyższych
• Pojazdy mechaniczne i elektryczne w realnym działaniu
• Muzeum Motoryzacji - czar dawnych pojazdów
• Eksperymentuj – ćwiczenia laboratoryjne dla dzieci i młodzieży
• Zręcznościowy tor umiejętności
• Wirtualna jazda samochodem i na symulatorze jazdy
• Pokazy sprawnościowe zwiększające bezpieczeństwo na drogach publicznych zaprezentowane przez Policję i Straż Pożarną
• Zaprezentowanie przez Jednostkę Wojskową najnowszych technik wojskowych oraz strzeleckiej broni palnej

Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie serdecznie zaprasza młodzież szkolną do wzięcia udziału w rekomendowanym evencie. Wstęp na Festiwal jest bezpłatny.

Zgłoszenia szkół na Festiwal przyjmowane są pod numerem telefonu 13 43 215 61 (sekretariat ZSM) lub e-mailem: zsm@mkrosno.pl w terminie do 25 kwietnia 2024 r.

 

XII Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl