W Domaradzu miała miejsce niecodzienna interwencja, którą przeprowadzili policjanci z ruchu drogowego brzozowskiej komendy. Funkcjonariusze zostali wezwani przez Załogę Ratownictwa Medycznego, która udzielała pomocy medycznej jednemu z kierowców. Jak się okazało, mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości jechał wcześniej samochodem, który był holowany przez inny pojazd.
Wczoraj przed południem do miejscowości Domaradz, na drogę krajową nr 19, został wezwany do pomocy Załodze Ratownictwa Medycznego patrol ruchu drogowego z brzozowskiej komendy. Medycy udzielali pomocy medycznej jednemu z kierowców. Wezwali patrol, gdyż mieli wątpliwości, co do stanu trzeźwości mężczyzny.

- Na miejscu policjanci ustalili, że pomoc była udzielana 30-letniemu mieszkańcowi powiatu brzozowskiego, który wcześniej kierował swoim fiatem, a ten samochód natomiast był prawidłowo holowany przez inny pojazd. Podczas jazdy, mężczyzna poczuł się źle i potrzebował pomocy medycznej - informuje asp. Tomasz Hałka z KPP w Brzozowie.

Kiedy Ratownicy Medyczni zakończyli udzielać pomocy 30-latkowi, policjanci skontrolowali jego stan trzeźwości. - Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna kierował fiatem mając w organizmie 0,78 promila alkoholu. Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed sądem - dodaje asp. Tomasz Hałka.

Przypominamy, że nawet podczas holowania wymagane jest prawo jazdy danej kategorii, a sam kierujący musi być trzeźwy.~Ja

12-05-2024 16:02 2 4

W sądzie będziesz się tłumaczył, że nie wiedziałeś, że kolega jest pijany.
Odpowiedz

~Ja

11-05-2024 09:23 2 1

Będziesz się tłumaczył przed sądem, że miałeś katar. Tak jak Kierwiński tłumaczy się pogłosem.
Odpowiedz

~rencista

10-05-2024 13:17 4 3

A skąd kierowca holujący miał wiedzieć, że ten holowany wcześniej coś bulknął, jeśli nie miał alkomatu i w dodatku nic nie czuł, bo ma katar sienny? ;o))
Odpowiedz

~Ja

10-05-2024 12:15 5 2

Kierowca holujący też jest odpowiedzialny, nie tylko ten, który jest holowany.
Odpowiedz

~antypijak

10-05-2024 11:35 4 3

W okolicach Brzozowa kaskaderów nie brakuje. Karać i to surowo pijaków wsiadających za kierownicą samochodu.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.