W Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł wyrok przeciwko Adrianowi S. Mieszkaniec powiatu sanockiego był oskarżony o najcięższą zbrodnię. Proces toczył się z wyłączeniem jawności.
W Sądzie Okręgowym w Krośnie zakończył się proces 26-letniego Adriana S. z powiatu sanockiego. Prokuratura Okręgowa w Krośnie oskarżyła 26-latka o dokonanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 92-letniej kobiety w Trześniowie (gm. Haczów), sprowadzenie pożaru oraz usiłowanie włamania. Tragiczne wydarzenia miały miejsce ponad dwa lata temu, 2 lutego 2022 roku.

wyrok trześniów

Ze względu na drastyczny przebieg zabójstwa, sąd zdecydował, że proces odbywał się z wyłączeniem jawności. Z wnioskiem takim wystąpiła prokuratura i najbliższa rodzina zamordowanej kobiety.

Proces rozpoczął się 7 marca br., odbyło się siedem rozpraw, a wyrok zapadł w ubiegłym tygodniu. Sędzia Artur Lipiński, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Krośnie poinformował, że Adrian S. został uznany za winnego popełnienia wszystkich zarzutów z aktu oskarżenia.

- Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, gwałt i rozbój, działając w warunkach recydywy, został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności, za sprowadzenie pożaru na pięć lat pozbawienia wolności, a za usiłowanie włamania, także w warunkach recydywy, otrzymał trzy lata pozbawienia wolności. Sąd wymierzył Adrianowi S. łączną karę dożywotniego pozbawienia wolności - poinformował sędzia Artur Lipiński.

Dodatkowo sąd orzekł w stosunku do oskarżonego pozbawienie praw publicznych na okres 10 lat.

- Sąd orzekł także od oskarżonego na rzecz oskarżycieli posiłkowych kwoty po 100 tysięcy złotych tytułem zadośćuczynienia, a dla jednego z pokrzywdzonych 300 tysięcy złotych tytułem odszkodowania i zadośćuczynienia - dodał sędzia Artur Lipiński.

Ze względu na wyłączoną jawność postępowania, sędzia odmówił podania szczegółów oraz uzasadnienia wyroku.

Wyrok nie jest prawomocny.

wyrok trześniów

Przypomnijmy. Akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu Adrianowi S. Prokuratura Okręgowa w Krośnie skierowała do Sądu Okręgowego w Krośnie 17 stycznia 2024 r.
Prokurator Beata Piotrowicz z Prokuratury Okręgowej w Krośnie informowała wówczas, że do zbrodni doszło 2 lutego 2022 roku. Po dokonanym zabójstwie sprawca podpalił dom, w którym znajdowała się pokrzywdzona, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Ustalono, iż pokrzywdzona zmarła z przyczyn związanych wyłącznie z działaniem sprawcy, a w chwili pożaru kobieta już nie żyła.

W trakcie śledztwa Adrian S. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Według biegłych psychiatrów wobec oskarżonego nie zachodzą przesłanki wyłączające lub ograniczające jego poczytalność w chwili czynu.
Mimo młodego wieku, mieszkaniec powiatu sanockiego był już kilkakrotnie karany i przebywał w zakładzie karnym.

~Logiczne

15-05-2024 13:59 0 0

A może ma te pieniądze na koncie? Sąd ma obowiązek sprawdzić takie rzeczy i nałożyć odpowiednią karę.
Odpowiedz

~Logika

14-05-2024 16:45 2 2

"Kwoty po 100 tysięcy złotych tytułem zadośćuczynienia, a dla jednego z pokrzywdzonych 300 tysięcy złotych tytułem odszkodowania i zadośćuczynienia." Bez sensu, jak to spłaci jak do końca życia będzie w pierdlu siedział ?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.