Prawidłowa reakcja świadków przyczyniła się do zatrzymania kierującego fordem, który miał w organizmie prawie 3 promile. Dodatkowo, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.
W miniony czwartek wieczorem, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał informację o ujęciu pijanego kierującego na ul. Żniwnej w Jaśle.

Na miejscu interwencji mundurowi ustalili, że świadkowie zdarzenia, na ul. Żniwnej, zauważyli jak kierujący fordem jedzie całą szerokością jezdni. Dodatkowo w dwóch kołach, w samochodzie nie było powietrza. Przypuszczali, że siedzący za kierownicą mężczyzna może być pod wpływem alkoholu lub potrzebować pomocy.

auto pijanego keirowcy

Kiedy pojazd zatrzymał się na poboczu, świadkowie wysiedli ze swojego samochodu i natychmiast podbiegli, wyciągając kluczyki ze stacyjki forda, aby uniemożliwić mu dalszą jazdę.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 40-latka. Alkomat wskazał prawie 3 promile. Ponadto okazało się, że mieszkaniec gminy Tarnowiec, nie posiada uprawnień do kierowania.

Pojazd, którym kierował został zabezpieczony, a on sam trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty, do których się przyznał. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

~Gibalski

17-05-2024 11:34 2 0

Dobrze że nie brakuje odważnych ludzi, którzy mają odwagę uniemożliwić pijanemu kierowcy dalszą jazdę. Przecież takiemu pijakowi wszystko jedno i można w dziób dostać.
Odpowiedz

~Pijemy dużo i często

16-05-2024 18:05 0 2

Znaleźli się szeryfi...czynnik społeczny do zabierania kluczyków ze stacyjki, wielcy prawi i sprawiedliwi. Nadgorliwość gorsza od faszyzmu. Ha tfu na was. Z pewnością też posiadacie legitymację stałego konfidenta.
Odpowiedz

~antypijak

14-05-2024 13:40 2 3

Nie dość że nabuzowany to jeszcze bez uprawnień. Karać i to surowo proszę wysokiego sądu.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.