W terminie od 13 maja do 14 czerwca można składać podania do krośnieńskich szkół ponadpodstawowych. W Krośnie podobnie jak w latach ubiegłych, rekrutacja prowadzona jest przy wsparciu systemu elektronicznego.
Szczegółowe informatory opublikowane są na stronie https://nabor.pcss.pl/krosno. W elektronicznym informatorze zamieszczono kryteria i terminy zapisów do szkół, poradniki, a także dokumenty i formularze istotne w procesie rekrutacji.

Ponadto w informatorach przygotowanych bezpośrednio przez szkoły zamieszczona została oferta kształcenia, przedmioty punktowane oraz przedmioty, które będą realizowane w zakresie rozszerzonym. Korzystając ze strony nabor.pcss.pl/krosno można wypełnić podanie o przyjęcie do szkoły, sprawdzić wyniki rekrutacji, a w razie potrzeby skorzystać z bazy wolnych miejsc.

Na rok szkolny 2024/2025 szkoły rekrutują uczniów do oddziałów na podstawie kryteriów, które zostały ustalone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej. W pierwszej kolejności brane są pod uwagę kryteria, które uwzględniają oceny na świadectwie, wyniki egzaminu, osiągnięcia szkolne i pozaszkolne kandydata wpisane na świadectwie ukończenia szkoły.

Wnioski o przyjęcie do szkoły wypełnia się elektronicznie na stronie https://nabor.pcss.pl/krosno. Kandydat wybiera nie więcej niż 3 szkoły prowadzone przez miasto Krosno, a w nich dowolną liczbę oddziałów. Listę wybranych oddziałów kandydat układa w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanych. Rekrutacja do szkół odbywa się na podstawie wniosku złożonego w szkole pierwszego wyboru w wymaganym terminie.~Krak z dykty

16-05-2024 12:50 7 6

Szkoły nic nie warte, nauczycielom wydaje się, że są niewiadomo kim, korepetycje trzeba płacić bo w szkole nie naucza, a po co? Szkoła nie jest dla ucznia tylko dla nauczyciela, żeby miał robote.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.