Znana jest koncepcja rozbudowy i przebudowy Szkoły Podstawowej Podstawowej nr 4 w Krośnie przy ul. Powstańców Śląskich wraz z budową nowej hali sportowej.
Spółka Pwarch z Łańcuta, która wygrała przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej sali gimnastycznej w Miejskim Zespole Szkół nr 7 (SP nr 4 i Przedszkole Miejskie nr 1), przedstawiła koncepcję rozbudowy i przebudowy obiektu szkolnego.
Projektowana rozbudowa przewiduje dostawienie do budynku szkoły, od strony północnej, łącznika o dwóch kondygnacjach oraz budowę hali sportowej. W łączniku znajdzie się reprezentacyjny hol z sanitariatami oraz windą. Parter hali zajmują: szatnie z zapleczem sanitarnym, sala fitness oraz do gimnastyki korekcyjnej z magazynami sprzętu oraz pomieszczenie hali z dodatkowymi wyjściami na zewnątrz.W części budynku hali zaprojektowano piętro z dwoma salami lekcyjnymi oraz balkon z trybunami z widokiem na halę. Projektowana sala gimnastyczna będzie miała powierzchnię 660 m kw.

Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna podkreśla, że w przypadku bazy lokalowej SP nr 4, budowa gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia była priorytetem.

- Obecnie szkoła posiada jedynie niewielką, zastępczą salkę, co na pewno nie sprzyja realizacji zajęć z wychowania fizycznego, czy rozwojowi fizycznemu dzieci i młodzieży - mówi Bronisław Baran.

Zastępca prezydenta dodaje jednocześnie, że ważnym aspektem, który przemawiał za podjęciem decyzji o realizacji tej inwestycji są budowane bloki przy ul. Hallera i rozbudowujące się w tym rejonie osiedle mieszkaniowe.

Elżbieta Wilk, dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół nr 7, w skład którego wchodzi SP nr 4, poinformowała, że do "czwórki" uczęszcza obecnie ponad 320 uczniów w klasach 1-8. Łącznie funkcjonuje 15 oddziałów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.