Nauczyciel i trener z Sanoka został zatrzymany pod zarzutem doprowadzenia trzech małoletnich poniżej 15. roku życia do poddania się tzw. innej czynności seksualnej oraz utrwalania i usiłowania utrwalenia nagiego wizerunku łącznie 12 małoletnich dziewczynek. Informację tę przekazała Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Krośnie, Marta Kolendowska-Matejczuk.
W oparciu o zebrane dotychczas materiały dowodowe, podejrzanemu przedstawiono zarzuty popełnienia kilku przestępstw.

- Postanowieniem Sądu Rejonowego w Sanoku, w uwzględnieniu wniosku prokuratora Prokuratury Rejonowej w Sanoku, zastosowano wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie, nie tylko ze względu na przesłankę w postaci tzw. surowej kary, ale przede wszystkim z uwagi na realną obawę matactwa - podała Marta Kolendowska-Matejczuk.

Następnie, postanowieniem z dnia 24 maja 2024 r., Sąd Okręgowy w Krośnie II Wydział Karny przedłużył tymczasowe aresztowanie na dalszy okres trzech miesięcy, podzielając argumentację prokuratora co do podstaw faktycznych i prawnych jego stosowania. Postanowienie Sądu zostało zaskarżone przez obrońcę podejrzanego.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krośnie, Marta Kolendowska-Matejczuk, podkreśliła, że w sprawie nie występują inni podejrzani oraz że ze względu na dobro śledztwa i pokrzywdzonych, dalsze informacje na obecnym etapie nie będą ujawniane​​.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.