W wieku 100 lat zmarł Zygmunt Habrat. Przez lata był nauczycielem wychowania fizycznego w szkołach w Krośnie.
Zygmunt Habrat urodził się 11 października 1923 roku w Łaszczynie (powiat rawicki). Kształcił się najpierw w szkole podstawowej w Łaszczynie, a następnie w gimnazjum w Rawiczu. Naukę przerwał wybuch II wojny światowej. Wówczas to rodzina przeniosła się do Krosna. W czasie okupacji hitlerowskiej pracował w hucie szkła oraz "Lniance". W 1962 r. na AWF w Warszawie uzyskał tytuł magistra wychowania fizycznego.

Przez blisko 40 lat był nauczycielem wychowania fizycznego w tym w Zasadniczej Szkole Metalowej w Krośnie; Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Kromera w Gorlicach; Zasadniczej Szkole Zawodowej, Technikum Przemysłowo-Pedagogicznym i Technikum Mechanicznym w Krośnie; Zasadniczej Szkole Przemysłu Szklarskiego w Krośnie; Studium Nauczycielskim w Krośnie; Państwowym Studium Kulturalno-Oświatowym i Bibliotekarskim w Krośnie. Od 1 września 1974 r. do 30 czerwca 1990 r. związany był z Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.
Za swoją długoletnią pracę odznaczony został między innymi Złotym Krzyżem Zasługi i Nagrodą Ministra Oświaty II stopnia.

11 października 2023 roku świętował setne urodziny.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 20 czerwca w kościele pw. Św. Piotra i Św. Jana z Dukli w Krośnie przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego o godz. 13:30.

~były uczeń

19-06-2024 14:50 4 4

Pan Habrat w "Koperniku" miał przydomek "Magister". Dziękujemy, pamiętamy. R.I.P.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.