Biuro Spraw Wewnętrznych Policji dokonało kolejnych zatrzymań w związku ze śledztwem korupcyjnym przeciwko lekarzowi z Rzeszowa. Jak informuje radio RMF FM, zatrzymani zostali funkcjonariusze z Jasła i Krosna.
Zarzuty korupcyjne usłyszało siedmiu czynnych policjantów oraz dwóch emerytowanych funkcjonariuszy z Jasła i Krosna. Jak informuje radio RMF, zatrzymano ich w ramach śledztwa dotyczącego psychiatry, który miał przyjmować łapówki za wystawianie fałszywych zaświadczeń medycznych.

Czynnych policjantów zatrzymano i przewieziono do prokuratury, gdzie odbyły się przesłuchania. Emerytowani funkcjonariusze otrzymali natomiast wezwania do stawienia się przed prokuratorem. Według informacji uzyskanych przez reportera RMF FM, podczas przesłuchań, żaden z podejrzanych nie przyznał się do winy, choć złożyli wyjaśnienia, które będą dokładnie sprawdzone.

Po zakończeniu przesłuchań, aktywni funkcjonariusze zostali zwolnieni, jednak prokurator zawiesił ich w pełnieniu obowiązków służbowych. Wszczęto również postępowania wewnętrzne w policji.

Śledztwo, które dotyczy rzeszowskiego psychiatry, obejmuje już ponad 170 podejrzanych. Wśród nich są nie tylko policjanci, ale także przedstawiciele innych służb mundurowych. Według ustaleń śledczych, za łapówki lekarz wystawiał fałszywe informacje o stanie zdrowia psychicznego pacjentów. Romuald R. od sierpnia 2023 roku przebywa w areszcie.
~Janusz Gibalski

19-06-2024 22:52 5 18

Jeśli popierają KO będą ich bronili jak niepodległości. Tak niegdyś powiedział klasyk na taśmach prawdy.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.