Skrzydła Podkarpacia to wydarzenie skierowane do wszystkich, którzy chcą spędzić niedzielne popołudnie w lotniczym klimacie. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Konferencyjno - Bankietowym "Szklane Lniane" w Korczynie 23 czerwca.
Na uczestników czekać będzie wiele tematycznych atrakcji - prelekcje ekspertów, symulatory lotu, podniebne prezentacje lotnicze i wiele więcej. Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 13:30.

Dla fanów historii lotnictwa i naszego regionu, specjaliści w swojej dziedzinie przygotowali ciekawe prelekcje. Podczas paneli dyskusyjnych swoją obszerną wiedzą w tym roku podzielą się z nami: kpt. Tomasz Kuliga, ppor. pil. Jan Rączka oraz ppor. pil. Tomasz Bułaś z 8. Krakowskiej Bazy Lotnictwa Transportowego, dr Mariusz Niestrawski oraz dr hab. prof. nadzw. Andrzej Olejko.

Na wydarzeniu pojawi się wystawa "Lotnisko i Szkoła Podoficerów Lotnictwa dla Małoletnich w Krośnie (1938 - 1939)'' z Muzeum Podkarpackiego. Na szczegółowo i starannie opracowanych planszach znajdują informacje dotyczące historii szkoły, biogramy oficerów i podoficerów, czy archiwalne fotografie. Swoją obecnością zaszczycą nas także stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne "Galicja" z wystawą militariów oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej "SAN".

Skrzydła Podkarpacia 2023
Skrzydła Podkarpacia 2023

Odlotowe okulary VR, symulatory lotu i jazdy, przekrój silnika na stanowiskach PANS-u oraz Szkoły "Mechanik" z Krosna to bez dwóch zdań atrakcje, które będą cieszyć się zainteresowaniem tych starszych, jak i najmłodszych fanów lotnictwa. W tym roku stanie także Gratowóz z Fundacji GraTy, gdzie będzie można zagrać w gry planszowe oraz playstation, a także stanowisko z militariami przygotowane przez
Bunkier Krosno.

Przy sprzyjających warunkach pogodowych dzięki Aeroklubowi w Krośnie, Szkole "Mechanik" oraz Latającym Replikom na naszym terenie zielonym pojawią się aż 3 obiekty latające: szybowiec Jantar, replika samolotu Albatros IIID, samolot ultralekki Samba.

Skrzydła Podkarpacia 2023
Skrzydła Podkarpacia 2023

W trakcie spotkania lotniczego "Skrzydła Podkarpacia" będzie można nabyć vouchery na przelot szybowcem lub samolotem w specjalnych cenach przygotowane przez Aeroklub Podkarpacki Szkoła Lotnicza.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Zapraszają organizatorzy: Stowarzyszenie Życiowa Przestrzeń oraz Centrum Konferencyjno-Bankietowe Szklane Lniane w Korczynie.

"Skrzydła Podkarpacia" to wydarzenie dofinansowane ze środków Biura "Niepodległa" w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".

Program Skrzydła Podkarpacia 2024


[AKTUALIZACJA]


Relacja z wydarzenia: Dzień pasjonatów lotnictwa w Szklanym Lnianym [ZDJĘCIA]

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.