Krośnieński dzielnicowy, wracając ze służby zauważył leżącego na jezdni pieszego. Poszkodowany, chwilę wcześniej został potrącony przez samochód. Policjant udzielił rannemu pierwszej pomocy i monitorował jego funkcje życiowe do czasu przyjazdu służb ratowniczych.
Do zdarzenia doszło 6 czerwca w nocy, na odcinku drogi krajowej nr 28 w miejscowości Potok. Wstępnie ustalono, że 55-letni kierujący volkswagenem potrącił pieszego. Poszkodowany doznał poważnych obrażeń i wymagał specjalistycznej pomocy medycznej.

Uszkodzony samochód i leżącego na jezdni, zakrwawionego mężczyznę, jako jeden z pierwszych zauważył policjant. Krośnieński dzielnicowy wracał do domu po służbie. Funkcjonariusz wiedział, że w tego typu sytuacjach konieczna jest szybka ocena obrażeń poszkodowanego i natychmiastowa pomoc.

Okazało się, że pieszy na skutek zadławienia miał trudności z efektywnym oddychaniem. Dzielnicowy udrożnił drogi oddechowe mężczyzny, a następnie monitorował jego funkcje życiowe, pozostając przy poszkodowanym do czasu dotarcia na miejsce służb ratowniczych. Ranny mężczyzna z ciężkimi obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

Policjant twierdzi, że pomoc drugiemu człowiekowi, niezależnie od czasu i okoliczności, stanowi bezwarunkowy obowiązek każdego funkcjonariusza. Podkreśla jednocześnie zaangażowanie innych kierowców, którzy współuczestniczyli w akcji ratunkowej, alarmując służby i wykazując gotowość bezpośredniej pomocy poszkodowanemu.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.