Policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy wsiedli za kierownice pojazdów będąc nietrzeźwymi. Jeden z nich miał blisko 2 promile drugi nieco ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz ich sprawy trafią na wokandę sądową.
W poniedziałek (1 lipca) przed godziną 19, dyżurny brzozowskiej komendy został poinformowany, że prawdopodobnie kierujący audi, który odjechał z parkingu jednego ze sklepów może być pod wpływem alkoholu. Nie znany był początkowo kierunek, w którym zmierza kierowca. Do zweryfikowania zdarzenia zadysponowano kilka patroli, które zaczęły sprawdzać drogi, którymi mógłby poruszać się wskazany pojazd. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, pojazd został zatrzymany w Orzechówce.

Funkcjonariusze podczas przeprowadzenia kontroli od razu wyczuli od mężczyzny alkohol. 74-letni kierujący audi miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.


Drugi z kierujących został zatrzymany w Brzozowie, przed godziną 22. Kierujący jechał bez włączonych świateł mijania. Podczas kontroli policjanci, podobnie jak w pierwszym przypadku, wyczuli od kierowcy toyoty alkohol. Jak wykazała kontrola trzeźwości 22-latka, kierował samochodem mając 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Teraz sprawy obydwu mieszkańców naszego powiatu trafią do sądu, który zdecyduje o dalszych konsekwencjach, jakie poniosą za popełnione przestępstwa.
~sedzia dred

03-07-2024 13:18 3 3

ewidentnie kary są stanowczo za niskie
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.