Został ogłoszony otwarty nabór do Krośnieńskiej Rady Biznesu II kadencji. Prezydent Piotr Przytocki zaprasza do współpracy przedsiębiorców.
Krośnieńska Rada Biznesu została utworzona w grudniu 2022 r. i działała do końca poprzedniej kadencji władz samorządowych. Brała udział m.in. w tworzeniu Programu Rozwoju Przedsiębiorczości Miasta Krosna na lata 2023-2030, wypracowaniu zasad udzielania zwolnień podatkowych dla inwestorów, czy rozwiązań w zakresie promocji miasta i aktywizacji Wzgórza Staromiejskiego.

Prezydent Krosna Piotr Przytocki zapowiada rozwijanie formuły konsultacji oraz włączania przedsiębiorców w podejmowanie decyzji istotnych dla rozwoju Krosna i lokalnej gospodarki.

- W 2024 roku planujemy przede wszystkim zaangażowanie Krośnieńskiej Rady Biznesu w opracowanie projektu, który będzie ubiegał się o dofinansowanie z Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast. Na realizację kompleksowych projektów ukierunkowanych na podnoszenie jakości życia mieszkańców, w tym rozwój przedsiębiorczości i kształcenia zawodowego, można pozyskać środki w wysokości 44,8 - 80,7 mln złotych. Najbliższe spotkania będą poświęcone przede wszystkim tym zagadnieniom. Skupimy się także na tematyce zaproponowanej przez samych członków Rady - mówi prezydent Piotr Przytocki.

Zainteresowanych przedsiębiorców mogą przesyłać zgłoszenia na formularzu dostępnym na stronie interentowej miasta Krosna, e-mailem na adres: ri@um.krosno.pl w terminie do 19 lipca 2024 r. Zgłoszenia można przesyłać również poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą Urzędu Miasta Krosna lub w formie tradycyjnej korespondencji.

Wszyscy członkowie Krośnieńskiej Rady Biznesu pierwszej kadencji otrzymali zaproszenie do kontynuowania współpracy. Otwarty nabór ma na celu uzupełnienie składu Rady o kolejnych przedstawicieli lokalnej gospodarki, zainteresowanych wypracowywaniem rozwiązań służących rozwojowi miasta.

~kolegus_adamus

06-07-2024 00:21 2 4

i znowu SAMI SWOI ? !
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.