Strażacy pracują na miejscu pożaru w markecie budowlanym Merkury Market w Krośnie przy ulicy Bieszczadzkiej. Z budynku ewakuowano pracowników i klientów sklepu.
Przed godziną 10:00 w środę (10 lipca) strażacy zostali zaalarmowani o dużym zadymieniu w sklepie Markury Market przy ulicy Bieszczadzkiej w Krośnie.

pożar w Merkury Market w Krośnie

Na miejsce zostali zadysponowani strażacy. Z marketu ewakuowano pracowników i klientów sklepu. Wewnątrz budynku panowało bardzo duże zadymienie.

[AKTUALIZACJA]


Pożar wybuchł w części magazynowej sklepu, gdzie przechowywane były materiały silnie łatwopalne, farby i oleje. Strażacy walczą z pożarem, aby ogień nie rozprzestrzenił się na część handlową sklepu. Cały budynek został zadymiony.

Pożar marketu budowlanego Merkury Market w Krośnie

Ze sklepu ewakuowano 40 osób, 20 klientów i 20 pracowników. - Do Krosna zadysponowano mobilne laboratorium chemiczne z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku do monitorowaniu stanu powietrza w okolicy pożaru. Pożar gasi 19 zastępów straży pożarnych. Gaszenie ognia utrudnia bardzo gęsty dym. Przyczyny pojawienia się ognia nie są znane - przekazał bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Drogi dojazdowe do marketu są zablokowane dla osób prywatnych, aby nie utrudniać przejazdu samochodów gaśniczych.

[AKTUALIZACJA 2]


- Na miejscu jest obecnie ponad 30 zastępów straży pożarnych (ponad 120 strażaków) z powiatów krośnieńskiego, jasielskiego, przeworskiego, sanockiego, leżajskiego i rzeszowskiego. Pożar nie jest opanowany. Na miejsce udała sie grupa operacyjna pod dowództwem podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Tomasza Barana - poinformował bryg. Marcin Betleja.

[AKTUALIZACJA 3]


Trwa gaszenie marketu budowlanego w Krośnie. Na miejscu są obecnie 34 zastępy straży pożarnych (blisko 130 strażaków) z powiatów krośnieńskiego, jasielskiego, przeworskiego, sanockiego, leżajskiego i rzeszowskiego. Do pomocy dysponowane są następne jednostki z województwa.
Gaszenie ognia utrudnia bardzo wysoka temperatura i ogromne zadymienie.

- Obecne na miejscu mobilne laboratorium chemiczne z KP PSP w Leżajsku nie stwierdziło zanieczyszczenia powietrza w okolicy pożaru. Na miejscu jest grupa operacyjna z podkarpackim komendantem wojewódzkim PSP st. bryg. Tomaszem Baranem i zastępcą PKW PSP bryg. Adamem Wiśniewskim - informuje Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie.

[AKTUALIZACJA]


Urząd Miasta Krosna wydał komunikat.

Informujemy, że ze względu na pożar sklepu wielkopowierzchniowego przy ul. Bieszczadzkiej w Krośnie, jakość powietrza w tym rejonie uległa pogorszeniu. Grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego PSP z Leżajska przeprowadziła szczegółowe badania i analizę powietrza. Zanieczyszczenia są charakterystyczne dla tego typu pożarów. Prosimy mieszkańców o unikanie miejsca pożaru. I w miarę możliwości o pozostanie w domach.

Kolejna część artykułu: Płonie Merkury Market w Krośnie

~Klynkejcie narody

11-07-2024 11:53 4 9

Wypompowali wodę na merkurego. Dejta pokój.
Odpowiedz

~Lament

10-07-2024 18:08 4 13

Nad miastem swad gryzący dym a ci piszą że się pogorszyło wokół sklepu . Tu powinny syreny wyć skażenie chemiczne albo komunikaty a co tu się odwala? Spokojnie czeka aż się wypali ogień? . Może ten dym te urzędy przewietrzy wokół . I co nagle okazuje się że wody też.nie ma ale po co przecież nie opłaca się utrzymywać studzienek po osiedlach etc. I inne bzdury
Po to są te wszystkie służby żeby w sytuacjach kryzysowych działać.
Odpowiedz

~Obserwer

10-07-2024 12:47 4 6

Upał swoje robi. Przeciążone instalacje odmawiają posłuszeństwa.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.