Od godz. 10 strażacy walczą z pożarem marketu budowlanego Merkury Market w Krośnie.
Pierwsze informacje o pożarze: Pożar marketu budowlanego Merkury Market w Krośnie

Pożar nadal nie został opanowany. Gaszenie ognia utrudnia bardzo wysoka temperatura i ogromne zadymienie.

Na miejscu pracuje około 150 strażaków z powiatów krośnieńskiego, leżajskiego, jasielskiego, przeworskiego, rzeszowskiego i sanockiego.

[AKTUALIZACJA]


VIVO! Krosno poinformowało, że będzie zamknięte do końca dnia dzisiejszego.

Poważne utrudnienia w ruchu w ciągu ul. Bieszczadzkiej i Podkarpackiej. Skrzyżowania z ul. Lwowską i ul. Wyszyńskiego i Grodzka zostały zamknięte.
Poważne utrudnienia również w ruchu w centrum miasta - ul. Niepodległości (przy Straży pożarnej), ul. Grodzka od wiaduktu kolejowego do ul. Tkackiej, ul. Tkacka i rondo przy Podwalu zakorkowane.
Utrudnienia są spowodowane pożarem Merkury Marketu w Krośnie.

[AKTUALIZACJA 2]


Trwa gaszenie marketu budowlanego w Krośnie. Na miejscu jest obecnie 55 zastępów straży pożarnych - ponad 200 strażaków z terenu województwa. Gaszenie ognia utrudnia bardzo wysoka temperatura i ogromne zadymienie.
Działaniami kieruje podkarpacki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Tomasz Baran.
Prócz gaszenia zaplecza magazynowego strażacy bronią przed ogniem część sklepową.

- Na miejscu używany jest robot gaśniczy "Colossus" z leżajskiej komendy PSP, który pomaga w zwalczaniu ognia w trudnych warunkach. Do Krosna dysponowany jest także drugi tego typu robot gaśniczy z Małopolski - poinformował bryg. Marcin Betleja z KW PSP w Rzeszowie.

"Colossus" to zdalnie sterowane urządzenie, które ma zapewnić poprawę jakości prowadzonych działań ratowniczych. Wyposażone jest w działka wodno-pianowe, taran, instalację zraszaczową, wyciągarkę oraz kamery (wizyjne i termo) oraz oświetlenie. Parametry sprzętu wraz z jego wyposażeniem dają możliwość wykorzystania robota w miejscach, do których nie dotrze ratownik lub gdzie występuje zbyt duże zagrożenie dla ratowników (np. zagrożenie wybuchem, zawaleniem obiektu, uwolnienie niebezpiecznych substancji, itp.).

[AKTUALIZACJA]


Wojewoda Podkarpacki w Krośnie

Na miejsce pożaru przyjechała Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas-Hul. Działaniami kieruje podkarpacki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Tomasz Baran.

[AKTUALIZACJA]


pożar Merkury Market w Krośnie
Godz. 23:00


Z potężnym pożarem sklepu Merkury Market w Krośnie walczy nadal około 250 strażaków z całego województwa.

Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, teren podzielono na 4 odcinki bojowe, nadal trwają działania w obronie części sklepowej. Trwa dysponowanie kontenera kwaterunkowego na cele logistyczne.

[AKTUALIZACJA]Sytuacja na godz. 23:50.

~Papa

10-07-2024 19:07 2 12

Zagascie to bo śmierdzi. Syf i smród.
Odpowiedz

~Strażak Sam

10-07-2024 16:39 1 3

Jak by pożar wybuchł w nocy, to by było na ruskich agentów. A tak to tylko zwykłe zwarcie.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.