15 grudnia po raz pierwszy w Dworze Kombornia, odbyło się Wigilijne Spotkanie Opłatka Maltańskiego. Zaproszono na nie 160 osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych oraz dzieci z rodzin wielodzietnych. Celem maltańskiego dzieła jest ofiarowanie zaproszonym gościom duchowego i materialnego wsparcia w okresie Świąt Bożego Narodzenia.
Uroczystość miała charakter wigilijny. Gości oraz darczyńców, dzięki którym spotkanie mogło się odbyć, przywitali Marzanna i Ryszard Skotniczni z synami - gospodarze tegorocznej edycji Opłatka Maltańskiego w Dworze Kombornia.

Opłatek Maltański Dwór Kombornia

Był opłatek i życzenia, była modlitwa i smaczna wigilijna kolacja ufundowana przez Restaurację Magnolia w Dworze Kombornia, było wspólne kolędowanie 160 zaproszonych osób. Choinka
i uroczyście nakryte wigilijne stoły w Dworze Kombornia wzmacniały rodzinną atmosferę Świąt. Święty Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom prezenty ze słodyczami, zabawkami i przyborami szkolnymi, a każda dorosła osoba otrzymała paczkę z najpotrzebniejszymi artykułami.

Opłatek Maltański Dwór Kombornia

Było świątecznie, było "razem", było wzruszająco...
Patronat Honorowy nad Wigilijnym Spotkaniem Opłatka Maltańskiego w Dworze Kombornia pełnił: JEM ks. Arcybiskup Metropolita Przemyski Józef Michalik oraz Aleksander hr. Tarnowski - Prezydent ZPKM
Opiekę duszpasterską sprawowali: bp. Adam Szal, ks. proboszcz Edward Sznaj, ks. proboszcz Andrzej Wydrzyński oraz o. Marek Pieńkowski - Kapelan Zakonu Maltańskiego.

Opłatek Maltański Dwór Kombornia

Dwór Kombornia serdecznie dziękuje pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Korczynie oraz wszystkim wolontariuszom z Maltańskiej Służby Medycznej w Krośnie za pomoc w organizacji tego wyjątkowego wydarzenia oraz wszystkim sponsorom dzięki, którym potrzebujący mogli otrzymać świąteczne paczki.

Opłatek Maltański Dwór Kombornia

Organizując spotkanie wigilijne Opłatka Maltańskiego w Dworze Kombornia przez cały rok prowadzone były kwesty i zbiórki darów od ludzi dobrej woli. Pierwszą ku temu okazją były koncerty w trakcie III Festiwalu Karpackiego Wieczory Muzyczne w Dworze Kombornia (w dniach 17-19.07.2015 i 15.08.2015). Kwesta prowadzona podczas trwania koncertów festiwalowych w całości została przeznaczona na rzecz wsparcia idei Opłatka Maltańskiego. Również podczas kolejnej - IV edycji Festiwalu Karpackiego (25.12.2015 - 05.01.2016) odbędzie się zbiórka pieniędzy, która w całości zostanie przeznaczona na rzecz wsparcia idei Opłatka Maltańskiego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.