W Szklarskiej Porębie - Jakuszycach (15-18.03.2016) odbyły się finałowe zawody "Celuj w Igrzyska", które były zarazem Mistrzostwami Polski młodzików i młodzików młodszych.
Rozegrano również zaległe konkurencje mistrzostw kraju w kategoriach juniorskich. W pierwszym dniu zmagań w biegach indywidualnych wicemistrzem Polski młodzików został Dawid Stanisz, a Małgorzata Pernal zajęła 6 miejsce w młodziczkach młodszych.

Pozostałe kategorie wiekowe rywalizowały w Pucharze Polski i zawodach "Celuj w Igrzyska", w których zwyciężyła Kamila Cichoń w grupie juniorek. Na najniższym stopniu podium w juniorach młodszych stanął Patryk Jakieła. W drugim dniu zawodów w biegach sprinterskich najlepszy start w sezonie odnotowała Klaudia Cichoń, która zajęła drugie miejsce w juniorkach, a jej siostra Kamila została sklasyfikowana na 3 pozycji. W ostatnim dniu zostały rozegrane zaległe konkurencje Mistrzostw Polski. Sztafeta juniorek IKN "Górnik" Iwonicz-Zdrój w składzie: Kamila Cichoń, Klaudia Cichoń i Julita Zając zdobyła "srebro", a w biegu pościgowym juniorów młodszych brązowy medal zdobył Patryk Jakieła.

W klasyfikacji generalnej "Celuj w Igrzyska" w juniorkach triumfowała Kamila Cichoń, a w punktacji klubowej IKN "Górnik" Iwonicz-Zdrój sklasyfikowano na 6 miejscu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.